Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Kristýna Plíšková drží v Elite Trophy dobrou formu, Vondroušová opět dostala kanára

I přes náročný program stále vyhrává. Kristýna Plíšková na tenisové Tipsport Elite Trophy ovládla pátou ze sedmi dvouher, k nimž v dosavadních třech zastávkách nastoupila. Na tvrdém povrchu v Praze dnes porazila 6:1 a 6:4 Švýcarku Stefanii Vögeleovou. Naopak její kolegyně z Černého týmu Karolíny Plíškové Markéta Vondroušová prohrála 6:7 a 0:6 duel mladých tenistek s Polkou Igou Šwiatekovou.

Tenistka Kristýna Plíšková
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Pondělní program na Štvanici už nemohl nic změnit na první výhře obměněného Růžového týmu, který tentokrát místo Petry Kvitové vedla jako kapitánka Barbora Strýcová. Zápas skončil výsledkem 9:3.

Pro růžové barvy vedle Strýcové, která společně s Belindou Bencicovou udolala ve čtyřhře Kristýnu Plíškovou s Terezou Martincovou 3:6, 6:3 a 10:6, přidala bod Polka Iga Šwiateková, která v duelu mladých tenistek porazila 7:6 a 6:0 Markétu Vondroušovou. Za Černý tým bodovala ještě Karolína Muchová, jež porazila 6:3 a 6:2 Slovenku Viktórii Kužmovou.

Kristýna Plíšková vyhrála pátou ze sedmi dvouher, k nimž v dosavadních třech zastávkách nastoupila. Zasáhla zatím do všech devíti hracích dnů Elite Trophy. Po výhře nad Vögeleovou si pochvalovala, že se po čtyřdenní dovolené v Chorvatsku její hra na Štvanici každým dnem zlepšovala.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušové se proti Šwiatekové nedařilo a dostala i kanára

I když nebyla nadšená, že měla znovu náročný program. "Popravdě jsem teď nějak extra hrát nechtěla, ale jelikož ségra nebyla ready a já nějakou kvalitu mám, tak vždycky to na mě nějak padlo," poznamenala ještě před tím, než ji zdravotní problémy Vondroušové poslaly i do čtyřhry.

Černému týmu nemohla na kurtu pomoci světová trojka Karolína Plíšková. Stále se nezbavila potíží se zápěstím, kvůli nimž při minulé zastávce v Prostějově odehrála jen jednu čtyřhru. Tentokrát nenastoupila vůbec.

Finalistka loňského Roland Garros Vondroušová podruhé na Štvanici dostala kanára. Po jasné prohře 0:6 a 4:6 se světovou osmičkou Bencicovou tentokrát nestačila ani na devatenáctiletou Šwiatekovou, která je v páté desítce světového žebříčku. V prvním setu ještě dotáhla manko 0:4 a vynutila si tie-break, ale v něm uhrála jen dva míčky a druhou sadu ztratila s nulou.

Kvůli zdravotním problémům pak nenastoupila do závěrečné čtyřhry. Tu podle očekávání vyhrály světová singlová osmička Bencicová a aktuálně druhá deblistka žebříčku Strýcová, i když se nadřely. Po ztraceném prvním setu si vynutily supertie-break, ale prohrávaly v něm 3:6. Sedmi míčky za sebou ovšem zápas otočily a ukončily.

Třetí díl charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy v Praze:

Černý tým (kapitánka Karolína Plíšková) - Růžový tým (kapitánka Barbora Strýcová) 3:9

Kristýna Plíšková - Vögeleová 6:1, 6:4, Vondroušová - Šwiateková 6:7 (2:7), 0:6, Muchová - Kužmová 6:3, 6:2, Martincová, Kristýna Plíšková - Bencicová, Strýcová 6:3, 3:6, 6:10.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy