Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Krejčíková nevyhrála na Turnaji mistryň jediný zápas, chuť si chce spravit ve čtyřhře

Premiéra ve dvouhře na Turnaji mistryň skončila pro Barboru Krejčíkovou bez vyhraného zápasu. I tak má za sebou životní sezonu a do další se chce i za pomoci zkušeností z vrcholu sezony ještě zlepšit. V Mexiku ale její mise ještě nekončí, pokračují ve čtyřhře s Kateřinou Siniakovou a domů chce přijet s trofejí.

Barbora Krejčíková na Turnaji mistryň
zdroj: Reuters autor: HENRY ROMERO

Pětadvacetiletá Krejčíková zakončila souboje ve skupině prohrou s krajankou Karolínou Plíškovou. V předešlých zápasech nestačila na Estonku Annett Kontaveitovou a Španělku Garbiňe Muguruzaovou.

"Je škoda, že to tak dopadlo. Myslím ale, že mě to posouvá dál. Že se mi to nepodařilo, o to větší motivaci mám do práce před další sezonou, abych se zlepšovala dál a příští rok to těm holkám nandala," řekla Krejčíková.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková porazila v Mexiku Krejčíkovou

V zápasech s Plíškovou a Muguruzaovou vždy vyhrála první set, ale odešla poražena. "Bylo to tím, že jsem nevyužila příležitosti, které jsem měla. To rozhodlo. To jsem hrála vlastně dobře celých těch x měsíců, kdy jsem vyhrávala. Teď to už nevyšlo. Musím se dál zlepšovat ve všech směrech a myslím, že jsem na dobré cestě," řekla letošní vítězka Roland Garros.

Do Guadalajary přijela z Prahy po Billie Jean King Cupu jako poslední z účastnic turnaje. Měla jen málo času, aby si zvykla na vysokohorské podmínky.

"I tak jsem se zápas od zápasu zlepšovala. Akorát jsem prohrávala, tak se to někdy stane. Nehodlám si z toho dělat těžkou hlavu, sezona byla úžasná. Že se to na konci nepovedlo, to se nedá nic dělat," pokrčila rameny.

Od začátku roku se ve dvouhře posunula z 65. místa na aktuální třetí a sezonu ukončí v elitní desítce. "Měla jsem úžasnou sezonu a vedla jsem si velmi dobře. Byla jsem konzistentní a odváděla velmi dobrou práci," pochvalovala si hráčka, jež vedle Paříže vyhrála i turnaje ve Štrasburku a Praze.

Mezi elitou se chce usadit a s koučem Alešem Kartusem už se bavili, co zlepšit. "Zatím to nechci říkat nahlas. Budeme na tom pracovat a věřím, že budu zase lepší hráčka," pronesla.

Na Turnaji mistryň nyní vrhne síly do čtyřhry. Se Siniakovou je čeká ještě poslední zápas ve skupině a minimálně semifinále. "Chci s Kačkou hrát dobře, abychom si dovezly aspoň pohár ze čtyřhry. Bylo by super, kdyby se to podařilo," řekla.

Dodala, že energie má pořád hodně. "Je to posledních pár zápasů do konce sezony, dám do nich maximum a pak si budu užívat volna."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články