Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Krejčíková má covid, se Siniakovou nemůže obhajovat titul ve čtyřhře

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková nebudou obhajovat titul ve čtyřhře na grandslamovém Roland Garros. České hráčky měly plnit roli nejvýše nasazené dvojice, ale ze soutěže se dnes odhlásily, protože Krejčíková měla pozitivní test na koronavirus. Siniaková přijde po více než půl roce o post světové deblové jedničky.

Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková
zdroj: EFE autor: Chema Moya

Krejčíková, která před pařížským grandslamem nehrála kvůli zranění lokte tři měsíce, tak neobhájí ani jeden z loňských vavřínů. Ve dvouhře vypadla v pondělí po prohře s domácí Diane Parryovou 1:2 na sety. Po zápasu říkala, že se na čtyřhru těší, ale nakonec hrát nebudou.

"Těšila jsem se na čtyřhru, bohužel mé působení v Paříži je u konce. Ráno jsem se probudila s teplotou. Rozhodla jsem se otestovat a jsem pozitivní na covid. Jsem extrémně zklamaná, že nemůžu obhajovat deblový titul. Na druhou stranu už nemám žádné zranění a těším se, že jak se uzdravím, vrátím se k tréninku," uvedla Krejčíková.

Je nám líto, video expirovalo.
Muchová porazila na Roland Garros turnajovou čtyřku Sakkariovou

Krejčíková je druhou českou tenistkou, která měla v Paříži během turnaje pozitivní test na covid-19. V úterý to oznámila Marie Bouzková a odstoupila z dvouhry i čtyřhry.

Krejčíková a Siniaková loni vyhrály čtyřhru na Roland Garros, získaly zlato na olympiádě v Tokiu a ovládly v závěru roku debl i na Turnaji mistryň. Letos v lednu na loňské úspěchy navázaly dalším grandslamovým titulem na Australian Open v Melbourne.

Siniaková byla světovou jedničkou ve čtyřhře od 15. listopadu loňského roku, ale po French Open první místo neudrží. V čele ji vystřídá Belgičanka Elise Mertensová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články