Liga mistrů UEFA

Královnou Wimbledonu je opět Serena Williamsová

Londýn – Americká tenistka obhájila své loňské vítězství ve Wimbledonu, celkem již v Londýně získala čtvrtý titul a celkově třinácté grandslamové vítězství. Rusku Věru Zvonarevovou, která se do grandslamového finále dostala poprvé v kariéře, porazila Williamsová hladce ve dvou setech 6:3 a 6:2. Během celého turnaje tak fenomenální Američanka neztratila ani set. Zvonarevová ve finále stačila tempu Williamsové jenom v úvodu. Když první set dospěl do stavu 4:3, Zvonarevová přestala stíhat.

Ve druhé sadě sebrala Williamsová ruské soupeřce hned první servis a už jí nedala šanci. Po hodině a sedmi minutách využila hned první mečbol a radostně vyhodila raketu nad hlavu.

Americká tenistka, která v semifinále vyřadila Petru Kvitovou, splnila roli favoritky a kromě radosti z wimbledonského triumfu si odvezla milion liber. Poloviční prémii dostala Zvonarevová, jež zároveň vyskočila v žebříčku WTA z 21. místa na 9.