Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Koukalová na deblový titul v Katovicích nedosáhla

Katovice (Polsko) – Mohly získat třetí titul ze třetího finále v sezoně. Česká tenistka Klára Zakopalová společně s Rumunkou Monicou Niculescuovou však deblové finále na turnaji v Katovicích nezvládly. První nasazený pár v Polsku podlehl ukrajinské dvojici Julia Bejgelzimerová, Olga Savčuková 4:6, 7:5, 7:10.

Klára Koukalová
zdroj: ČTK autor: Silvia Izquierdo

Koukalová, jež dosud vyhrála ve čtyřhře čtyři turnaje WTA, získala polovinu z těchto titulů v letošní sezoně právě s Niculescuovou. Společně opanovaly na úvod sezony podniky v Šen-čenu a Hobartu, do semifinále pak prošly ještě v Paříži.

Čtvrtý titul ve dvouhře získala francouzská tenistka Alizé Cornetová, čtvrtfinálová přemožitelka Koukalové. Čtvrtá nasazená hráčka ve finále udolala Camilu Giorgiovou 7:6, 5:7 a 7:5. Italka, jež figuruje v nominaci na nadcházející semifinále Fed Cupu s českým týmem v Ostravě, vzdorovala Cornetové tři a čtvrt hodiny.

Tenisový turnaj žen v Katovicích:

Dvouhra - finále:

Cornetová (4-Fr.) - Giorgiová (It.) 7:6 (7:3), 5:7, 7:5.

Čtyřhra - finále:

Bejgelzimerová, Savčuková (Ukr.) - Koukalová, Niculescuová (1-ČR/Rum.) 6:4, 5:7, 10:7.

Španělské tenisové finále v Casablance vyhrál García-López

Španělské tenisové finále na antukovém turnaji v Casablance vyhrál Guillermo García-López, jenž porazil 5:7, 6:4, 6:3 krajana Marcela Granollerse. Třicetiletý García-López se dočkal po třech a půl letech svého třetího titulu v kariéře.

Aktuálně 53. hráč světa se naposledy radoval z turnajového prvenství v říjnu 2010 v Bangkoku. Od té doby neuspěl dvakrát ve finále, jedním z jeho přemožitelů byl loni v Bukurešti Lukáš Rosol.

V Casablance se García-López postaral o čtvrté španělské vítězství za sebou, v minulých letech tam triumfovali Tommy Robredo a dvakrát Pablo Andújar.

Tenisový turnaj mužů v Casablance:

Dvouhra - finále:

García-López (8-Šp.) - Granollers (4-Šp.) 5:7, 6:4, 6:3.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy