Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Dukla Praha - FC Slavoj Vyšehrad

Kouč Kvitové: Petra nám dává zabrat, ale Singapur je extra bonus

Singapur - Přes finálovou porážku bral kouč David Kotyza vystoupení Petry Kvitové na Turnaji mistryň jako vydařenou tečku za sezonou na okruhu WTA. Už samotný postup do boje o titul byl pro jeho svěřenkyni letos úspěchem. "Jsme rádi, že jsme se sem dostali. Myslím, že můžeme být spokojení, že jsme na Masters hráli finále," řekl Kotyza poté, co pogratuloval Polce Agnieszce Radwaňské k výhře 6:2, 4:6 a 6:3.

David Kotyza
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Letošní tenisový rok Kvitové byl protkán zdravotními komplikacemi. V březnu si kvůli únavě vzala měsíc volno a po Wimbledonu z testů zjistila, že prodělala mononukleózu. Výrazně pak omezila trénink. "Po Wimbledonu jsme si dali cíl, aby Petra byla připravená na novou sezonu," uvedl Kotyza s tím, že kvůli potížím na větší úspěchy nemyslel.

Kvitová to ale nezabalila. V druhé polovině roku vyhrála titul v New Havenu a na US Open, kde se jí předtím nedařilo, postoupila poprvé do čtvrtfinále. "Každý úspěch na americkém turné jsme brali jako bonus. A Singapur je extra bonus. Se štěstím se ocitla v semifinále, které zvládla perfektně. Přes finálovou prohru si myslím, že je to fajn zakončení," řekl Kotyza.

Výkony jako na houpačce jsou u Kvitové běžné a s jejím agresivním stylem se to asi nezmění. "Občas jsou to pořádné veletoče. Nevím, jestli se na to dá zvyknout. Péťa nám ráda dává zabrat," řekl Kotyza.

Nevyrovnané bylo i finále s Radwaňskou. Zpočátku se zdálo, že bude brzy konec, jelikož Kvitová prohrávala 2:6 a 1:3. "Vypadalo to hodně blbě. Pak v sobě Péťa našla odhodlání," komentoval Kotyza obrat a výhru Kvitové v druhé sadě. "Za stavu 1:3 ve druhém setu začala riskovat. Bolavá noha jí nedovolovala, aby hrála delší výměny. Chodila do kurtu a agresivní údery jí začaly vycházet. Otočila to."

Ve třetím setu měla Kvitová nadějné vedení 2:0. "Šance byla," přitakal kouč, který věřil ve výhru. Náskok ale jeho svěřenkyně neudržela a rozhodl její servis za stavu 3:3, při kterém vedla 30:0, ale podání si prohrála. "Udělala pár deblů a pak už to bylo těžké. Nové míče na ni létaly rychle a nestíhala. Aga si zasloužila vyhrát," ocenil Kotyza soupeřku.

Kvitová klesla po Turnaji mistryň ve světovém žebříčku o jedno místo na šestou příčku. V pořadí WTA ji přeskočila její přemožitelka z nedělního finále Radwaňská.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy