Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Kotyza o Plíškové: Může být ještě lepší. Je to pro mě zatím nekončící práce

Praha – Před pár dny se mohl zaradovat, jelikož jeho svěřenkyně Karolína Plíšková se jako první Češka v historii stane světovou jedničkou. Davida Kotyzu úspěch pětadvacetileté hráčky těší, ale pořád vidí v její hře plno rezerv. Je také rád, že si to uvědomuje i sama Plíšková.

Karolína Plíšková a trenér David Kotyza
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Během spolupráce se podle Kotyzy Plíšková nejvíce zlepšila v kondici, což ho těší, ale zároveň si myslí, že má jeho svěřenky stále prostor k růstu.

"V téhle oblasti vidím posun a současně i rezervu. A pak jsou to jednotlivé střípky hry. Pořád je tam prostor pro zlepšení. Důležité je, že Kája má vnitřní motivaci se furt zlepšovat. Logicky je spokojená s umístěním, ale není spokojená s tím, jak hraje. Že by z toho měla nějaký extra pocit," řekl Kotyza.

"Myslím, že může hrát ještě lépe. Pro mě je to zatím nekončící práce. Jsem rád, že ten posun do čela je motivační prvek, který jí dodá energii, aby přečkala horší časy. Ty logicky u každého tenisty během kariéry přijdou," dodal devětačtyřicetiletý trenér.

Plíškovou převzal na začátku prosince na šestém místě žebříčku. Předtím dlouho trénoval Petru Kvitovou, kterou dovedl ke dvěma titulům ve Wimbledonu a i k triumfu na Turnaji mistryň.

"O číslu jsem nepřemýšlel. Když jsme začínali, byla Kája na šestém místě. Ale spíš se zajímám o to, jak hraje a kde má rezervy. Společně jsme se na nich shodli. Potenciál jsem tam viděl," uvedl Kotyza.

"To, že je první za tak krátkou dobu, to je něco mimořádného. Ale není to jen výsledek mé práce. Přece jen spolu děláme od ledna a Káje se počítají ještě výsledky, kterých dosáhla s předchozím trenérem Jirkou Vaňkem. Takže je to i zásluha lidí, kteří s ní dělali přede mnou," podotkl Kotyza.

Plíšková má podle něj předpoklady, aby se v čele udržela. "V současné době, kdy žádná z hráček výrazně nedominuje, můžeme očekávat urputné boje o trůn téměř každý turnaj. Může to být zajímavé a jsem rád, že ona může být součástí této soutěže," řekl Kotyza.

Plíškové pomohlo k posunu do čela i to, že hvězdná Američanka Serena Williamsová je těhotná. "Každý ví, že Serena je fenomenální tenistka a kraluje už dlouhou dobu. Faktem je, že i některé jiné hráčky se staly světovou jedničkou i díky tomu, že Serena nehrála celou sezonu. Třeba Wozniacká v letech 2010 a 2011. Ale nic to neubírá na tom, jak ty holky za Serenou hrají a že se snaží," mínil Kotyza.

Nyní by rád Plíškové pomohl k druhému z kariérních snů - zisku grandslamového titulu. "Koukám spíš do budoucna, takže cítím zodpovědnost, abychom jí ten cíl splnili," podotkl Kotyza.

V této sezoně na to má Plíšková už jen poslední pokus na US Open. Předtím se ještě v srpnu představí na turnajích v Torontu a Cincinnati, od vyřazení ve Wimbledonu má po dlouhé době větší pauzu. "Za tu dobu, co jsme spolu začali, teď máme první delší časový úsek, kdy můžeme kvalitně pracovat. Tak věřím, že v Americe bude Kája v dobré formě," dodal Kotyza.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy