Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Bojové sporty

Kotyza: Můžu jen chválit. Plíšková ukázala, že na antuce hrát umí

Paříž – Na hranu svých možností na antuce si podle trenéra Davida Kotyzy sáhla jeho svěřenkyně Karolína Plíšková. Ta nakonec semifinále proti Simoně Halepové prohrála, ukázala však, že i tento povrch jí na kurtu svědčí.

Karolína Plíšková gratuluje Simoně Halepové
zdroj: ČTK/AP autor: Petr David Josek

"Prala se statečně, ale faktem je, že Simona byla lepší," řekl Kotyza po porážce ve třech setech 4:6, 6:3 a 3:6. Výhra podle něj byla daleko. "Pokud nepromění mečbol, je to vždycky daleko. Jestli to je jeden míč nebo jeden brejk a kousek jako teď... To je jedno," doplnil Kotyza.

Před letošním turnajem nepřešla Plíšková v Paříži druhé kolo, ale postupem do semifinále a výkonem proti Halepové ukázala, že je schopná hrát i na antuce. "Soupeřka ji donutila jít úplně na hranu. Možná ani sama nevěřila, že by mohla takhle hrát. To je plus. Po turnaji si bude moci říct, že umí hrát i na tomhle. Oprávněně," řekl trenér.

Kouč souhlasil, že na antuce Plíšková překročila svůj stín. S Halepovou vydržela ve výměnách a trefovala vítězné míče. Zvedala fanoušky ze sedadel ostrými údery a párkrát několik míčů vyběhla. "Co můžu říct jiného, než že ji pochválím," řekl Kotyza.

Duel Plíškové s Halepovou bylo považován za předčasné finále. Češka by v případě výhry byla světovou jedničkou, Halepová se jí stane, pokud turnaj vyhraje. A jejich souboj byl strhující. "Sešly se dvě hodně dobré holky. Výkon, který obě podaly, byl asi jeden z nejkvalitnějších, co turnaj přinesl," konstatoval Kotyza.

Za necelý měsíc je na pořadu Wimbledon. "Nedokážu predikovat," nechtěl Kotyza předjímat, kam by mohla v Londýně dojít. "Tráva by jí mohla svědčit víc než antuka. Ale taky se na okruhu zapojí Šarapovová, Azarenková, Petra (Kvitová). Pole holek, co mají šanci na úspěch, je široké, ale Kája bude patřit mezi ty, co si můžou sáhnout hodně vysoko," doplnil Kotyza.

Jeho spolupráce s Plíškovu začala letos a už pod jeho vedením vyhrála dva turnaje, nyní došla do semifinále grandslamového French Open. "Pořád ji poznávám. Nepracujeme spolu tak dlouho, abych mohl kategoricky říkat nějaké soudy, ale faktem je, že to, co v ní je, tak můžu říct, že může být úplně na vršku. Někdy se podceňuje. Skoro bych řekl záměrně a potřebuje slyšet i pravý opak, mně to nedělá problém to říct, protože si to opravdu myslím," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy