Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Korda po třinácti letech přestal trénovat Štěpánka

Praha - Tenistu Radka Štěpánka už nebude na sezony připravovat bývalý druhý hráč světa Petr Korda. Finalista čtyřhry na letošním Australian Open Štěpánek s ním spolupracoval třináct let. Štěpánek se s Kordovou pomocí dostal mezi nejlepší tenisty na okruhu ATP a ve světovém žebříčku byl nejvýše v červenci 2006 na osmém místě.

Radek Štěpánek s Petrem Kordou
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"V prosinci jsem Radka připravil na jeho sólo plavbu a teď už je v tom sám, já už ho trénovat nebudu. Měl by jít v deblu svým vlastním směrem. Dospěl jsem k názoru, že po třinácti letech je na čase se rozejít," uvedl Korda pro deník Sport.

Štěpánek se pod vedením Kordy připravoval na Floridě, ale spolu po turnajích nejezdili. Rozešli se už jednou, a to v roce 2011. Po olympiádě v Londýně 2012 se k sobě ale vrátili a na konci roku získal Štěpánek vítězný bod ve finále Davisova poháru, čímž zajistil českým tenistům zisk "salátové mísy" po 32 letech.

"Odvedl se mnou neuvěřitelnou práci. Vděčím mu za rozvoj kariéry, nese nesmazatelný podpis na mém herním projevu a dneska tady stojím se salátovou mísou," řekl tehdy Štěpánek, kterého Korda vždy považoval za člena své rodiny.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy