Je nám líto, video expirovalo.

Kontaová získala v Miami třetí letošní titul a míří do desítky žebříčku

Miami (USA) - Johanna Kontaová si připsala na turnaji v Miami životní úspěch. Ve finále prestižního turnaje přehrála Dánku Caroline Wozniackou 6:4 a 6:3 a zaznamenala zisk nejcennějšího titulu v kariéře. Pětadvacetiletá rodačka z australského Sydney se tak posune ve světovém žebříčku na sedmou příčku, což bude jejím novým maximem.

Johanna Kontaová s trofejí z turnaje v Miami
zdroj: ČTK/AP autor: Lynne Sladky

Kontaová vyhrála finále za 96 minut a zakončila ho při prvním mečbolu bekhendovým lobem přesně na základní čáru. Její vítězství muselo potvrdit jestřábí oko a i poté jako by se mu zdráhala uvěřit.

"Abych pravdu řekla, pořád jako kdybych nemohla pobrat, že už je po všem," vysvětlila Kontaová své zdrženlivé oslavy. Bývalá světová jednička Wozniacká, jež v předchozích kolech vyřadila Lucii Šafářovou a Karolínu Plíškovou, prohrála po Dauhá a Dubaji i třetí letošní finále.

Je nám líto, video expirovalo.
Kontaová porazila v Miami Wozniackou a má nejcennější titul

Kontaová si naopak připsala druhý titul v sezoně, poté co v lednu triumfovala v rodném Sydney. Cenný titul byl pro dceru maďarských rodičů dalším stupněm na cestě vzhůru, jež začala na jaře roku 2015. Od té doby se Kontaová ze 150. místa světového žebříčku posunula do elitní desítky a má na kontě tři turnajová prvenství.

"Na papíře to vypadá jako bleskový obrat, ale bylo za tím spoustu let práce," uvedla první Britka ve finále turnaje, na který se ještě před dvěma lety ani nekvalifikovala.

Miami Open vyvrcholí mužskou finálovou "klasikou" mezi Švýcarem Rogerem Federerem a jeho dlouholetým španělským rivalem Rafaelem Nadalem.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Ženy: Dvouhra - finále: Kontaová (10-Brit.) - Wozniacká (12-Dán.) 6:4, 6:3.

Muži: Čtyřhra - finále: Kubot, Melo (6-Pol./Braz.) - Monroe, Sock (USA) 7:5, 6:3.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy