Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Czech Tour 2020

Kontaová zdolala Venus Williamsovou, ve finále se postaví Wozniacké

Miami ‒ Tenistka Johanna Kontaová zvítězila v opožděném nočním utkání na turnaji v Miami nad domácí Venus Williamsovou 6:4, 7:5 a jako první Britka tam postoupila do finále. O titul se utká s Dánkou Caroline Wozniackou, jež v druhém semifinále udolala Karolínu Plíškovou ve třech setech.

Johanna Kontaová
zdroj: ČTK/AP autor: Andrew Brownbill

Program v Key Biscayne se natahoval už od duelu české jedničky s Wozniackou, který trval přes dvě a čtvrt hodiny, zpoždění pak nabral i dvouhodinovou čtvrtfinálovou bitvou Tomáše Berdycha s Rogerem Federerem. Více než dvě a půl hodiny se pak přetahovali Nick Kyrgios s Alexanderem Zverevem, než Australan zvítězil 6:4, 6:7 a 6:3.

Kontaová s Williamsovou se tak na kurt dostaly hodně pozdě a jejich rovněž více než dvouhodinový souboj skončil až po půlnoci místního času. "Děkuju všem, kteří zůstali. A dobré ráno, mimochodem," vtipkovala Kontaová po utkání na kurtu před značně vyprázdněným hledištěm. Šestatřicetiletou trojnásobnou vítězku turnaje v Miami zdolala potřetí za sebou v dalším vyrovnaném duelu a fyzicky náročnou bitvu čeká i od finále s Wozniackou.

"Určitě budu muset odehrát spoustu míčků a množství těžkých výměn. Rozhodně se hodně naběhám. Je to jedna z nejlepších atletek mezi námi. Vždyť, proboha, běhá i maraton," připomněla start Dánky v newyorském maratonu.

Mladíci Kyrgios se Zverevem během svého souboje bavili diváky vzrušujícími kousky a Australan dokonce několikrát odehrál míček mezi nohama. Jeden z pokusů ho sice stál druhý set, v dalším případě ale akrobatický úder předvedl i dvakrát během jedné výměny a fiftýn získal.

Fanouškům ovšem ukázali i bouřlivý temperament, když v závěru rozhodujícího setu nebyli spokojení s hlášením čárového rozhodčího na jedné a rozhodnutím hlavního připustit jestřábí oko na druhé straně. Rozčilený Zverev se hádal se sudím na umpiru, zatímco vzteklý Kyrgios vynadal čárovému za nenahlášený aut.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy