Lyžování ČR 2024

Kerberová se pomstila Kvitové. Ve Stuttgartu ji vyprovodila ve dvou setech

Petra Kvitová ve Stuttgartu nenavázala na výkony z Fed Cupu a s Angelique Kerberovou v 1. kole prohrála 3:6, 2:6. Němce dokonale vyšla odveta za nedělní duel, který na stejném kurtu ve dvou setech hladce získala Kvitová.

Angelique Kerberová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Kamran Jebreili

Osmá nasazená Kvitová nyní nedokázala proti Kerberové využít ani jednu ze tří šancí na brejk, sama naopak ztratila podání dvakrát v každém ze setů. V závěru odvrátila dva mečboly, třetí už ale dvojnásobná stuttgartská šampionka proměnila.

Její soupeřkou bude Estonka Anett Kontaveitová, která odvrátila dva mečboly a nakonec udolala Kristinu Mladenovicovou z Francie 5:7, 7:6, 7:6. Jejich souboj se natáhl na tři hodiny a devět minut, což je druhý nejdelší zápas na okruhu WTA v sezoně. Více se letos na postup nadřela jen Kvitová, která v Indian Wells vyřadila Julii Putincevovou až po třech hodinách a 17 minutách.

Dvouhra - 1. kolo:

Kerberová (Něm.) - Kvitová (8-ČR) 6:3, 6:2, Kontaveitová (Est.) - Mladenovicová (Fr.) 5:7, 7:6 (7:3), 7:6 (7:5), Vandewegheová (USA) - Stephensová (7-USA) 6:1, 6:0, Dijasová (Kaz.) - Witthöftová (Něm.) 6:3, 6:2, Kuděrmetovová (Rus.) - Suárezová (Šp.) 7:6 (7:5), 6:2, Pavljučenkovová (Rus.) - Keysová (USA) 7:6 (9:7), 5:7, 6:4.

2. kolo: Halepová (1-Rum.) - Rybáriková (SR) 4:6, 6:2, 6:3.