Následuje
FIS magazín SP

Kdo s koho? Kvitová se utká se Šafářovou

Singapur – Jedné dá šanci na postup z Bílé skupiny do semifinále, šance druhé možná zcela pohasnou. V souboji Petry Kvitové a Lucie Šafářové na Turnaji mistryň půjde o hodně – obě tenistky svůj úvodní duel na turnaji ztratily a další prohra by mohla být osudná. Přímý přenos utkání Petry Kvitové a Lucie Šafářové sledujte ve středu od 8:00 na ČT sport a našem webu.

Lucie Šafářová a Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP

Kvitová i Šafářová, která hraje Masters poprvé v kariéře, v pondělí své úvodní zápasy prohrály 0:2 na sety. "Náš zápas rozhodne, jak to s námi bude dál ve skupině. Obě do toho půjdeme, jako kdyby to byl poslední zápas," řekla Kvitová. "Důležitost tam je, ale člověk nemůže udělat víc, než dělá vždycky. Budu dodržovat předzápasovou rutinu, snažit se vyhrát a uvidíme," řekla Šafářová.

Světová pětka Kvitová má s Šafářovou skvělou bilanci. Krajanku porazila ve všech sedmi vzájemných soubojích, naposledy letos koncem srpna ve finále v New Havenu. "Teď mi to je asi jedno. Na bilanci momentálně nekoukám," řekla Kvitová, která si den před zápasem na tréninku vyslechla od kouče Davida Kotyzy důrazný proslov.

Zápas starých známých - Šafářová chce Kvitovou konečně porazit

Pětadvacetiletá Kvitová na české soupeřky obecně umí. Vyhrála už šestnáct zápasů v řadě. "Bylo by fajn zase umět...," řekla s nadějí Kvitová, která má letos větší propady než jindy, a to i proto, že po Wimbledonu zjistila, že prodělala mononukleózu.

Zatímco Kvitová doufá, že naváže na českou vítěznou notu, Šafářová by ráda konečně svoji souputnici z úspěšného fedcupového týmu porazila. "Snažím se to prolomit a někdy to přijít musí," řekla a smála se myšlence, že jako kamarádka by na ni mohla být Kvitová tenisově přívětivější. "Zase takové kamarádky být nemůžeme. Na kurtu je to práce. Nemůže mi to dát. To by se mi ani nelíbilo," řekla.

Ve druhé dvouhře ve skupině se střetnou přemožitelky českých hráček Španělka Garbiňe Muguruzaová a Němka Angelique Kerberová a matematika je jasná. Pokud prohraje Kvitová a zvítězí Muguruzaová, tak Kvitová už přijde o šanci na postup, stejně by dopadla Šafářová v případě své porážky a výhry Kerberové. 

Program středečního programu Turnaje mistryň v Singapuru:

06:00 Kopsová-Jonesová, Spearsová (6-USA) - Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.),

08:00 Kvitová (4-ČR) - Šafářová (8-ČR),

12:30 Muguruzaová (2-Šp.) - Kerberová (6-Něm.),

poté Hlaváčková, Hradecká (7-ČR) - Hingisová, Mirzaová (1-Švýc./Indie).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy