Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Karolína Plíšková nezvládla závěr zápasu a roztřískala raketu o umpire

Na tenhle zápas rozhodně Karolína Plíšková ráda vzpomínat nebude. S turnajem v Římě se rozloučila už ve druhém kole, když překvapivě podlehla Marii Sakkariové z Řecka po téměř dvou a půl hodinách 6:3, 3:6 a 5:7. Nasazená šestka sice dokázala v rozhodujícím setu otočit skóre z 1:3 na 5:4, poté ale i kvůli chybnému výroku čárové rozhodčí prohrála tři hry v řadě a tím i celé utkání. Při odchodu z kurtu Plíšková nepodala ruku hlavní rozhodčí a vzteky roztřískala raketu o umpire.

Karolína Plíšková
zdroj: REUTERS/Susana Vera

V první sadě neproměnila Plíšková za stavu 5:1 dva setboly a poprvé v utkání přišla o servis, na druhý pokus ale set dopodávala. V druhé sadě srovnala z 0:3 na 3:3, ale poté opět ztratila tři hry v řadě.

Emotivní odchod z kurtu:

Na začátku rozhodujícího dějství Češka dvakrát po sobě neudržela své podání, avšak totéž se  stalo i Sakkariové. Při shodě za stavu 5:5 Plíšková podle televizních záběrů poslala lehkou smeč do kurtu, avšak čárová rozhodčí zahlásila aut. Světové pětce nepomohly protesty ani přivolání supervizorky.

Míček, který vyvolal velké emoce:

Hru nakonec ztratila a Sakkariová, které na žebříčku patří 42. místo, už si při vlastním podání výhru v premiérovém vzájemném duelu pohlídala.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy