Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Kapitánka Němek: US Open je pro nás zklamáním. Češky budou favoritky

New York – Za dva měsíce se mají ve finále Fed Cupu střetnout v Praze s českým výběrem. Kapitánka německého týmu Barbara Rittnerová má však již nyní spoustu věcí na přemýšlení. Její svěřenky totiž na US Open zklamaly, když ani jedna nepřešla přes třetí kolo. Jednačtyřicetiletá bývalá tenistka tak považuje Češky za velké favoritky.

Kapitánka německého fedcupového týmu Barbara Rittnerová
zdroj: ISIFA/Getty Images autor: Matt Roberts

Ve třetím kole byly ve dvou setech vyřazeny Angelique Kerberová, Andrea Petkovicová i Sabine Lisická. Deblový pár Anna-Lena Grönefeldová, Julia Görgesová dokonce vypadl hned v prvním kole. "Tohle US Open je pro nás zklamáním," uvedla Rittnerová, která na svém účtu na Twitteru glosovala výkony německých tenistek ostřejšími výrazy.

Na závěrečném grandslamu sezony se tradičně nedařilo ani české jedničce Petře Kvitové. Wimbledonská šampionka v sobotu ve 3. kole překvapivě nestačila na srbskou kvalifikantku Aleksandru Kruničovou. V hale, kde se bude finále Fed Cupu hrát, však její výkony bývají o poznání lepší než na newyorském betonu. Rittnerová má proto jasno, kdo bude v listopadovém duelu favoritem. "Češky mají všechny výhody na světě," poznamenala.

Po US Open tenistky čekají turnaje v daleké Asii, z čehož Němky rozhodně nejsou nadšené. "To je to nejhorší, co může být," řekla Petkovicová. "Navíc je to tam pro mě strašně těžké s jídlem," doplnila ji Lisická.

Tato čtyřiadvacetiletá tenistka se zatím v aktuální sezoně do německého fedcupového týmu neprosadila a bude muset ukázat dobrou formu v boji o dvě volná místa v sestavě. Rittnerová se už nechala slyšet, že pokud budou zdravé, budou na finále nominovány Kerberová s Petkovicovou.

Německo na vítězství ve Fed Cupu čeká dvanáct let. Český tým vedený kapitánem Petrem Pálou může navázat na triumfy z let 2011 a 2012.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy