Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Kanár pro světovou jedničku. Antukový turnaj v Římě vyhrál Nadal

Španělský tenista Rafael Nadal vlétl do finále se Srbem Novakem Djokovičem a v první sadě mu uštědřil kanára. V souboji světové jedničky žebříčku ATP s dvojkou se radoval níže postavený hráč poměrem 6:0, 4:6 a 6:1. Pro Nadala, milovníka antuky, se jedná už o devátou výhru na římském turnaji. Nicméně v letošní sezoně je to pro něj první titul, neboť se mu podařila dokonalá odveta za porážku uštědřenou Djokovičem ve finále lednového Australian Open a vícekrát se letos zatím do posledního zápasu nedostal.

Podeváté se vrylo jméno mallorského fenoménu na trofej pro vítěze římského turnaje
zdroj: ČTK/AP autor: Gregorio Borgia

Nadal získal týden před startem grandslamového Roland Garros 34. trofej z akce kategorie Masters. O jednu tak opět odskočil Djokovičovi, který minulý týden triumfem v Madridu jeho rekord vyrovnal. Djokovič zahájil zápas kanárem naposledy před třemi lety. Shodou okolností se mu to přihodilo rovněž v Římě, tehdy ale duel třetího kola s Thomazem Belluccim nakonec vyhrál.

V 54. vzájemném duelu série s Nadalem byl k vidění kanár poprvé ve 142. setu, který spolu oba velcí rivalové odehráli. V prvním setu Nadal na dvorci naprosto dominoval a při svém servisu ztratil jen tři fiftýny. Ve druhé sadě se Djokovič propracoval k brejkbolům a svou druhou šanci v zápase v desáté hře proměnil. V rozhodujícím třetím setu už mu dvaatřicetiletý rodák z Mallorky žádnou příležitost nenabídl a po necelých dvou a půl hodinách slavil triumf.

Je nám líto, video expirovalo.
Nadal ve finále v Římě přehrál Djokoviče, dokonce mu nadělil kanára

"Ještě pořád si vzpomínám na první zdejší titul v roce 2005. To, že tu mohu i po tolika letech zase stát s pohárem, pro mne znamená opravdu hodně," řekl Nadal, jenž svou sbírku rozšířil na 81 titulů.

"Jsem vážně rád, že jsem to dokázal dostat do tří setů vzhledem k tomu, že v prvním mě z kurtu úplně vypráskal. Třetí se ale bohužel od prvního moc nelišil," uznal Djokovič. "Trochu mi dneska došla šťáva. Jako by mi vždycky chybělo půl kroku, zvlášť na bekhendu," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy