Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL V Repre

Kaderka i mimo Tennis Europe, v čele evropské federace ho prozatím nahradil Di Palermo

Po českém svazu i ten evropský. Zadrželého Iva Kaderku dočasně zastoupil v čele tenisové federace Tennis Europe italský viceprezident Giorgio Di Palermo. Organizace o tom informovala na svém webu. Policie Kaderku, který je od minulého čtvrtku ve vazbě, viní stejně jako další čtyři lidi z podvodů se státnímmi dotacemi.

Ivo Kaderka
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Správní rada se zachovala v souladu se stanovami evropské federace a dočasně pověřila vedením Giorgia Di Palerma. Vzhledem k probíhajícímu řízení (které se netýká Tennis Europe) by byl jakýkoliv další komentář nevhodný," uvedli zástupci organizace.

Kaderka je v čele Tennis Europe od roku 2020, o rok později post obhájil. Mandát by mu měl vypršet letos. Český tenisový svaz vede od roku 1998, minulý pátek ho ve funkci dočasně nahradil sportovní ředitel Jan Stočes.

Vedle Kaderky skončil ve čtvrtek ve vazbě i člen dozorčí rady ČTS Vojtěch Flégl. Oběma hrozí až desetileté vězení, trestnou činnost popírají. Zbývající tři zadržené – tajemníka svazu Jakuba Fastra, šéfku ekonomického oddělení Hanu Baierovou a někdejšího předního deblistu Daniela Vacka, který trénuje daviscupového reprezentanta Tomáše Macháče – policisté propustili a budou je stíhat na svobodě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články