Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Juan Carlos Ferrero končí s tenisem

Valencie (Španělsko) - Bývalý první tenista světa Španěl Juan Carlos Ferrero se rozhodl v 32 letech ukončit kariéru. Poslední turnaj odehraje vítěz Roland Garros z roku 2003 koncem října ve Valencii. Po Andym Roddickovi, jenž se rozloučil na US Open, tak přijde mužský tenisový okruh ATP v krátké době o další bývalou jedničku.

Juan Carlos Ferrero
zdroj: Isifa/Rex Features

"Kvůli zraněním jsem letos nemohl hrát pravidelně. Byl to náročný rok. Zjistil jsem, že po čtrnácti letech na vrcholové úrovni už nemám takové ambice," uvedl Ferrero, jenž vyhrál 16 turnajů ve dvouhře a tenisem vydělal zhruba 14 milionů dolarů.

Z turnajového titulu se radoval naposledy loni v červenci ve Stuttgartu, v žebříčku mu v současnosti patří až 111. příčka. "Valencia Open bude mým posledním turnajem, to je ideální scénář," řekl tenista, který tento turnaj dvakrát vyhrál a je jeho spolumajitelem s dalším španělským hráčem Davidem Ferrerem.

"Začínám novou etapu svého života celý rozechvělý. Zůstanu dál u tenisu prostřednictvím Valencia Open, akademie, nadace, která nese moje jméno, a dalších projektů. Nejvíc mi bude chybět to soupeření, to se těžko nahrazuje," řekl Ferrero, jenž se dostal do čela žebříčku ATP před devíti lety po finálové účasti na US Open. V pozici světové jedničky vydržel osm týdnů.

Je nám líto, video expirovalo.
Tenista Ferrero ukončil ve 32 letech kariéru

V roce 2000 pomohl Španělsku poprvé vyhrát Davisův pohár a tento úspěch při dnešní rekapitulaci své kariéry vyzdvihl. "Později jsem pochopil, co to pro tuhle zemi znamená. Ale samozřejmě pro hráče je nejdůležitější vyhrát grandslam nebo být první na světě," uvedl Ferrero, jenž si zahrál i ve vítězném daviscupovém finále s USA v roce 2004.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy