TCL V Repre

Jedenáctý titul na dosah. Nadal je v Monte Carlu ve finále, čeká jej Nišikori

Rafael Nadal bude v Monte Carlu hrát o svůj jedenáctý titul. Rozhodlo o tom jeho semifinálové vítězství nad Grigorem Dimitrovem. Španělský tenista zvítězil 6:4 a 6:1. Druhým finalistou je Kei Nišikori, který porazil Alexandera Zvereva 3:6, 6:3, 6:4.

Monte Carlo se těší na duel Nadal – Nišikori

Nadal dosud na turnaji neztratil ani set a i nyní měl zápas pevně pod kontrolou. Za stavu 3:1 v prvním setu sice jedinkrát v utkání ztratil servis, ale díky dvěma brejkům dotáhl sadu do vítězného konce. Ve druhém setu vedl už 5:0, mečbol proměnil po hodině a půl.

Španělský hráč porazil Dimitrova pojedenácté z 12 vzájemných duelů. Obdobnou bilanci má i v Monte Carlu, kde z dosavadních 12 finále neuspěl pouze před pěti lety, kdy podlehl Novaku Djokovičovi. Po osmi výhrách v řadě v letech 2005 až 2012 triumfoval i loni a předloni.

Nišikori, který se letos vrátil na kurty po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním zápěstí, je v Monte Carlu ve finále poprvé.

Dvouhra - semifinále:

Nadal (1-Šp.) - Dimitrov (4-Bulh.) 6:4, 6:1, Nišikori (Jap.) - A. Zverev (3-Něm.) 3:6, 6:3, 6:4.