V šachu

Jebavý se raduje z druhého deblového titulu v kariéře, vyhrál v Petrohradu

Český tenista Roman Jebavý se v Petrohradu dočkal druhého titulu ve čtyřhře na okruhu ATP. Turnaj vyhrál s Nizozemcem Matwé Middelkoopem, premiérově se radoval s Jiřím Veselým v květnu na antuce v Istanbulu.

Roman Jebavý
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

Sedmadvacetiletý rodák z Turnova Jebavý, jenž o minulém víkendu debutoval v Davisově poháru v neúspěšné baráži v Nizozemsku, s Middelkoopem vyřadili v tomto týdnu tři nejvýše nasazené dvojice. Ve finále je nezastavili ani Julio Peralta z Chile a Argentinec Horacio Zeballos, outsideři nad turnajovými jedničkami z Jižní Ameriky zvítězili 6:4, 6:4.

O sedm let starší Middelkoop je turnajovým šampionem v deblu počtvrté, z toho potřetí na tvrdém povrchu. Dosavadní trofeje sbíral s krajanem Wesleym Koolhofem.

Ve dvouhře se v Petrohradu dočkal prvního titulu bosenský tenista Damir Džumhur. Finále s Italem Fabiem Fogninim otočil ve vítězství 3:6, 6:4, 6:2 a znovu si vylepší umístění v žebříčku, v němž byl před životním turnajem na 55. místě.