Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Slovinsko

Je to masakr, na Svitolinovou si musím připravit hlavu, říká Vondroušová

Prohrávala, ale dokázala set otočit z 1:3 na 6:3 a čtvrtfinálovou soupeřku Badosaovou doslova "utavila" a ta pak vzdala. Tenistka Markéta Vondroušová je na olympijských hrách v Tokiu ve hře o medaili. Po bronzech Jany Novotné z Atlanty 1996 a Petry Kvitové z Ria de Janeiro 2016 se může stát v historii samostatného Česka třetí medailistkou z dvouhry. "Bylo by to skvělý, ale je to ještě docela daleko," dodala.

Markéta Vondroušová
zdroj: Reuters autor: Mike Segar

Už teď je ale s tím, co v Tokiu předvedla, spokojená. "Ať už se stane cokoliv, jsem na sebe pyšná. Ještě mám několik zápasů před sebou a budu se snažit, aby to klaplo," řekla jasně.

Cestu do bojů o medaile si otevřela především výhrou ve třetím kole nad japonskou hvězdou Naomi Ósakaovou. "Mamka plakala. Chudák, ta to prožívá," řekla hráčka, která se narodila v Sokolově a nyní jí přišly povzbuzující zprávy od spousty fanoušků.

"Je to hrozný boom. Snažím se všechno číst a odepisovat. Jsem moc vděčná za všechnu podporu z domova i tady. Pořád je to takové neuvěřitelné," kroutí hlavou.

Předloňská finalistka grandslamového Roland Garros ukazuje skvělou kondici. V Tokiu se hraje v horku a dusnu a zápasy má čtvrtý den po sobě. K tomu hrála i dvě čtyřhry.

"Program je masakr. Teploty šplhají ke čtyřicítce, alespoň mně to tak přijde. Důležité je to zvládnout hlavou a nechat tam všechno. Je to strašně moc o kondici," řekla Vondroušová.

Přesně to se ukázalo ve čtvrtfinále. Španělka Paula Badosaová nevydržela a musela vyčerpaná vzdát. Přispěly k tomu i dlouhé výměny čítající přes dvacet úderů.

"Když se kousnu, tak chci hrát, co nejvíc můžu. Můj tenis je založený na pohybu a pro holky je pak v tom vedru se mnou těžké hrát, když na to nejsou zvyklé. Ale je jasné, že taková výměna bere strašně moc sil. Zejména když ji člověk prohraje. Nedivím se, že odpadla. Bylo to maso," řekla Vondroušová.

Skrečí soupeřky relativně ušetřila síly do dalších bojů. "Pojedu do olympijské vesnice a budu odpočívat. Půjdu na fyzio, najím se, pak do ledu a pak si lehnout," plánovala.

V semifinále se ve čtvrtek střetne s turnajovou čtyřkou Elinou Svitolinovou. S Ukrajinkou hrála čtyřikrát a vyhrála jen poslední duel loni na antuce v Římě. "Hraje podobně jako já, je běhavá, dost vrací a dobře podává, takže to v tomhle vedru bude hrozně náročné. Musím se na to připravit hlavně hlavou," uvedla Vondroušová.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články