Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Je to čistě otázka změny, říká Berdych o angažmá nových koučů

Praha – Tomáš Berdych touží po změně a posunu v kariéře. I proto se rozhodl vyměnit realizační tým. Sedmý hráč světa včera oznámil, že jeho novým koučem se stal Daniel Vallverdu z Venezuely, a že se rozešel s Tomášem Krupou i s kondičním trenérem Davidem Vydrou.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/AP

"Udělal jsem to kvůli změně. Nejde o to, že by bylo něco špatně nebo dobře. Je to čistě otázka změny, kterou jsem chtěl udělat. To je celá podstata. V mém věku je potřeba něco udělat kvůli vývoji a posunu dál," uvedl Berdych pro média.

S Krupou spolupracoval od konce roku 2008. Pod jeho vedením se dostal do finále Wimbledonu 2010 a zahrál si semifinále na zbylých třech grandslamech. V žebříčku vystoupal až na páté místo a přes pět let se drží v desítce dvouhry ATP. "V první řadě bych chtěl poděkovat a vyzvednout dlouhodobou práci s Tomášem a Davidem. Možná to zní v této chvíli, kdy se s nimi rozcházím, nepochopitelně, ale bylo to super," ocenil Berdych. "Dávám jim za to vysoký kredit. Strávili jsme spolu hodně sportovního života a dokázali strašně moc," dodal devětadvacetiletý tenista.

Berdych nejde do rirzika

Hráči světové desítky aktuálně angažují tzv. superkouče, bývalé grandslamové vítěze. Na podzim se Berdych zkoušel domluvit s Ivanem Lendem, který se mu kvůli časové náročnosti omluvil. Sáhl tak po Vallverduovi, bývalému rádci a tréninkovém partnerovi Brita Andyho Murrayho, který je o půl roku mladší než on.

Za riskantní krok své rozhodnutí nepovažuje. "Je třeba se podívat na důležité věci. Za člověka mluví výsledky," poukázal Berdych na fakt, že Vallverdu se během spolupráce s Lendlem podílel na Murrayho titulech na US Open, ve Wimbledonu i na olympijském zlatu. "Vidím, co má za sebou a jaký je člověk. Znám ho z turnajů, a proto jsem po něm sáhl. Má výsledky s hráčem z top ten, a to je pro mě určující," řekl.

Od Vallverdua si slibuje jiný pohled na tenis. "Jiného člověka a s tím přicházející změnu," řekl Berdych. Ocenil rychlou domluvu a komunikaci s novým koučem, kterého oslovil sám. Lendl se v domlouvání neangažoval. "Jsou přátelé, u Murrayho strávili dost společného času, ale komunikace byla mezi mnou a Danim," řekl Berdych.

Vallverdu přiletěl už v úterý večer do Česka a trénují s Berdychem v Prostějově. O kondici se nově stará bývalý chorvatský atlet Azuz Simčič.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy