Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Je čas na změnu. Britové by podle Murrayho měli naplno využít triumf Raducanuové

Senzační vítězství Emmy Raducanuové na US Open by měli Britové podle bývalé světové jedničky Andyho Murrayho co nejvíce využít a zpřístupnit tenis širším vrstvám, aby příště nemuseli na grandslamový titul čekat tak dlouho. Zároveň uvedl, že osmnáctileté naději nehodlá dávat žádné rady, pokud o ně sama nepožádá.

Andy Murray
zdroj: ČTK/AP

"Nikdy jsem neměl rád, když někdo z bývalých britských tenistů po každém zápase říkal, co jsem měl nebo neměl udělat. Vždy mi to přišlo hrozně otravné a nechci se chovat stejně," řekl čtyřiatřicetiletý vítěz tří grandslamů, jenž v roce 2012 po 76 letech ukončil čekání Britů na mužského šampiona na turnaji "velké čtyřky".

"Pro zemi, která hostí největší turnaj na světě a rozhodně netrpí nedostatkem peněz, to je každopádně málo," pokračoval Murray před turnajem v Metách, kde dostal divokou kartu a v prvním kole se utká s Francouzem Ugem Humbertem.

Nelíbí se mu, že tenis je v Británii brán jako sport pro bohaté. "Pokud máte image, že váš sport je příliš nákladný, určitě to hodně lidí včetně rodičů odradí," má jasno Murray. "Teď je ten pravý čas ke změně, aby se zajistilo, že čekání na další grandslam nebude tak dlouhé." 

Raducanuová se v New Yorku stala první tenistkou, která získala grandslamový titul po postupu z kvalifikace. V deseti zápasech neztratila ani set a po finálovém skalpu o rok starší Kanaďanky Leylah Fernandezové ovládla grandslam jako první Britka po 44 letech. Před ní to naposledy dokázala Virginia Wadeová, vítězka Wimbledonu v roce 1977.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy