Isner potřetí v řadě zvítězil v Atlantě

Atlanta - Americký tenista John Isner vyhrál potřetí za sebou turnaj v Atlantě. Ve finále porazil Kypřana Marcose Baghdatise 6:3, 6:3 a získal desátý titul v kariéře a první letošní.

Nejvýše nasazený Isner byl v atlantském finále už popáté. Z dosavadních šesti ročníků od přestěhování turnaje z Indianapolisu nehrál o titul jen v roce 2012. A zatímco v letech 2010 a 2011 prohrál finálový duel s krajanem Mardym Fishem, od roku 2013 dvouhře vládne a napodobil dřívější trojnásobné vítěze a krajany Peta Samprase a Andyho Roddicka.

Jako první ale získal všechny tituly v sérii a s pěti finálovými účastmi je osamoceným rekordmanem.

Baghdatise, který se probojoval do finále téměř po čtyřech letech, porazil i v šestém vzájemném zápase. I za pomoci 13 es Isner za celé utkání nepustil soupeře k jedinému brejkbolu. Sám v prvním setu jedinou šanci na zisk Baghdatisova podání využil, ve druhé sadě mu vzal servis dvakrát a za hodinu a minutu zápas ukončil.