Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

I podruhé jim titul unikl. Melzerová s Cetkovskou finále v Acapulku nezvládly

Acapulco (Mexiko) – Pro český pár Iveta Melzerová, Petra Cetkovská zůstává finále turnaje v Acapulku zakleté. Poté, co jim titul unikl v roce 2008, nezvládly poslední zápas ani tentokrát, když druhé nasazené dvojici Kristina Mladenovicová, Galina Voskobojevová podlehly 3:6, 6:2 a 5:10. Soutěže ve dvouhrách ovládli Bulhar Grigor Dimitrov a Slovenka Dominika Cibulková.

Petra Cetkovská
zdroj: AP Photo autor: Faisal Osama

Jednatřicetiletá Melzerová získala v mexickém letovisku ještě pod dívčím jménem Benešová před deseti lety první ze svých dvou titulů ve dvouhře. Nyní se mostecká rodačka v Acapulcu vrátila na turnaje po rok a půl dlouhé pauze, kterou si vynutilo zranění ramene. V singlu vypadla v prvním kole.

Dimitrov v semifinále vyřadil britského favorita Andyho Murrayho a poradil si také v boji o titul s Andersonem, kterého v pátém vzájemném duelu porazil počtvrté. Dvaadvacetiletý Bulhar navázal na svůj první turnajový triumf ze Stockholmu z loňského října.

Cibulková vyhrála čtvrtý turnaj v kariéře. Finalistka letošního Australian Open zvítězila ve finále nad 70. hráčkou světa Christinou McHaleovou 7:6, 4:6 a 6:4. Pro jednadvacetiletou Američanku to bylo první finále na okruhu WTA.

Tenisový turnaj mužů a žen v Acapulcu:

Muži (dotace 1,454.365 dolarů):
Dvouhra - finále:
Dimitrov (4-Bulh.) - Anderson (5-JAR) 7:6 (7:1), 3:6, 7:6 (7:5).

Ženy (dotace 250.000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Cibulková (1-SR) - McHaleová (USA) 7:6 (7:3), 4:6, 6:4.

Čtyřhra - finále:
Mladenovicová, Voskobojevová (2-Fr./Kaz.) - Cetkovská, Melzerová (ČR) 6:3, 2:6, 10:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy