Archiv D: Sport 1975

Hurkacz se titulem ve Winston-Salemu zapsal do polských tenisových dějin

Po více než 35 letech dokázal polský tenista vyhrát turnaj na okruhu ATP. Generálku na US Open si totiž ve Winston-Salemu podmanil Hubert Hurkacz a získal první trofej v kariéře. Ve finále udolal nejvýše nasazeného Francouze Benoita Paireho po více než dvouhodinovém boji 3:6, 6:3, 3:6.

Hubert Hurkacz na turnaji ve Winston-Salemu
zdroj: AP autor: Nell Redmond

Dvaadvacetiletý Hurkacz, 41. hráč světového žebříčku, uspěl na ATP Tour hned v prvním finále, do kterého se probojoval. Jako třetí nasazený porazil ve Winston-Salamu v závěru turnaje oba hlavní favority: v semifinále Kanaďana Denise Shapovalova a pak i Paireho, jenž tak nadále čeká na triumf z jiného než antukového povrchu.

Jako poslední polský hráč opanoval turnaj ATP Wojciech Fibak v roce 1982 v Chicagu. Letos získalo na elitním okruhu premiérový titul už 14 hráčů. "Ve druhém setu jsem působil až moc defenzivně, musel jsem přidat. Benoit je vynikající tenista, pro mne je to opravdu velké vítězství. Snad ještě nějaká přijdou," řekl Hurkacz.