Je nám líto, video expirovalo.

Hradecká se Siniakovou mají první společný titul blízko. Semifinále bude v Linci hrát Krejčíková

Lucie Hradecká a Kateřina Siniaková postoupily na turnaji v Linci do finále čtyřhry a mohou získat první společný titul. Při obnovené spolupráci po třech letech je čeká zápas o titul na okruhu WTA pošesté. Do semifinále prošla ve dvouhře Barbora Krejčíková, která porazila Aliaksandru Sasnovičovovou 6:3, 6:1. O finále si zahraje proti nasazené jedničce Aryně Sabalenkové, jíž vzdala čtvrtfinálové utkání Océane Dodinová z Francie.

Kateřina Siniaková
zdroj: ČTK

Siniaková hraje v posledních letech s Krejčíkovou, která v závěru sezony šetří síly na dvouhru. Spolu s Hradeckou se naposledy Siniaková představila na US Open v roce 2017.

V linecké hale splnily roli nasazených jedniček i proti rumunsko-španělské dvojici Irina Baraová, Sara Sorribesová vítězstvím 6:3, 3:6 a 10:5. Hradecká má zatím 24 deblových trofejí, Siniaková osm.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčíková smetla Sasnovičovovou a v Linci je v semifinále

Čtyřiadvacetiletá Krejčíková nedala Sasnovičové ve druhém vzájemném zápase mnoho šancí a postup si zajistila za 67 minut. "Jsem nadšená. Přes obtížnou dobu prožívám výbornou sezonu. Jsem ráda, že jsem ukázala svůj nejlepší tenis, a těším se na semifinále," řekla v rozhovoru na kurtu.

O titul si na okruhu WTA zatím zahrála jen v roce 2017 v Norimberku, kde došla z kvalifikace až do finále, v němž nestačila na Kiki Bertensovou. Nyní si může po třech letech finálovou účast zopakovat. "Každý zápas bude těžký, je to turnaj okruhu WTA a jsou tady skvělé hráčky. Pokusím se hrát svoji hru a být soustředěná," řekla Krejčíková.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy