Následuje
Čtyřka sport

Hradecká postoupila do čtvrtfinále Prague Open

Praha - Tenistka Lucie Hradecká postoupila jako první domácí hráčka do čtvrtfinále turnaje ECM Prague Open. Nasazená sedmička na štvanické antuce porazila Chorvatku Karolinu Špremovou po vyrovnaném boji 6:2, 4:6 a 6:4. Neuspěla naopak Barbora Záhlavová-Strýcová, která prohrála s turnajovou čtyřkou Carlou Suárezovou-Navarrovou ve dvou setech 1:6 a 4:6. Ve čtvrtek budou o čtvrtfinále usilovat ještě dvě české tenistky - třetí nasazená Iveta Benešová a osmička Petra Kvitová. V případě výher by pak o postup do semifinále hrály proti sobě.

Čtyřiadvacetiletá Hradecká, hráčka pořádajícího klubu I. ČLTK, si letos zahraje potřetí ve čtvrtfinále turnaje WTA. Stejně daleko došla ve Fezu a Štrasburku, kde nakonec prohrála až ve finále. V Praze nastoupí v pátek v boji o semifinále proti druhé nasazené Sybille Bammerové z Rakouska, která porazila Rusku Allu Kudrjavcevovou.

Hradecká: Byla to přestřelka

V duelu se Špremovou hrála Hradecká výměny plné tvrdých úderů s vítěznými míči. "Dá se říci, že to byla přestřelka, ale to se čekalo. Ona hraje velice rychle a jakmile jsem zvolnila, tak jsem lovila balon za sebou. Bylo důležité, že jsem jí hned na začátku třetího setu brejkla, a pak mě podržel můj servis," řekla Hradecká.

Záhlavová-Strýcová nenašla v Praze recept na trpělivou antukovou hru Suárezové-Navarrové. "Měla jsem hodně výhod, ale tyhle míče se musí dělat, když chcete vyhrát set. To už není o tom, jestli zahrajete dřív nebo později, to je jenom o hlavě a moje hlava nebyla v ty momenty silná," řekla po utkání Záhlavová-Strýcová.

Ve druhém setu měla dvojnásobná vítězka juniorky na Australian Open šanci na zvrat. Vedla 3:1, ale náskok neudržela. "Snažila jsem se chodit na síť a hrát agresivně, ale ona málo kazila. Ona je stejná hráčka jako já a teď byla silnější mentálně," dodala Češka.

Bez problémů postoupila nejvýše nasazená Francesca Schiavoneová. Slovince Poloně Hercogové povolila jen čtyři hry. "Rozhodla moje síla a zkušenosti, ale ona má velkou budoucnost," řekla Italka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy