České ragby

Hradecká i Voráčová už v Memphisu dohrály

Memphis - Tenistka Lucie Hradecká vypadla na turnaji v Memphisu již v prvním kole, stejně dopadla i její krajanka Renata Voráčová. Nad síly úspěšné fedcupové reprezentantky Hradecké byla Chorvatka Karolina Špremová, která vyhrála 6:4 a 6:4. Na turnaji s dotací 220 000 dolarů přitom česká hráčka hájila pozici nasazené čtyřky. Proti 87. hráčce světa se nedostala ani k jednomu brejkbolu, naopak její soupeřka v každém ze setů po jednom využila a po 70 minutách postoupila do dalšího kola. Tam ji čeká krajanka Ajla Tomljanovičová.

Hradecká sice získala důležitý druhý bod ve fedcupovém utkání proti Německu, na okruhu WTA však letos třikrát vypadla v 1. kole a na svou premiérovou výhru stále čeká.

Zahraje si také Vaidišová

Ani Voráčová neuhrála proti Eleně Baltachaové ani set, když britské tenistce podlehla 5:7 a 1:6. Během zápasu celkem šestkrát neudržela vlastní podání.

Z kvarteta českých hráček se už v pondělí z postupu radovala Petra Kvitová, duel 1. kola ještě čeká na Nicole Vaidišovou.