Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů motocyklového sportu

Hlaváčková v Hertogenboschi postoupila do druhého kola, Kristýna Plíšková končí

Hertogenbosch (Nizozemsko) ‒ Andrea Hlaváčková zahájila vítězně travnatou část sezony. Na turnaji v Hertogenboschi přehrála Asiu Muhammadovou z USA 6:3, 3:6, 6:4 a po roce postoupila do druhého kola dvouhry na okruhu WTA. Vypadla naopak nasazená osmička Kristýna Plíšková po prohře s Estonkou Anett Kontaveitovou 7:6, 3:6 a 1:6.

Andrea Hlaváčková
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

Zatímco Plíšková nestačila na Kontaveitovou, jež má v poslední době skvělou formu, Hlaváčková na nizozemské trávě navázala na své úspěchy v kvalifikaci i na pondělní nečekaný postup jiné Češky Petry Krejsové.

O čtvrtfinále si plzeňská rodačka zahraje proti domácí Arantxe Rusové. Hlaváčková měla původně začít turnaj proti Kazašce Jaroslavě Švedovové, ale na poslední chvíli jí připadla nová soupeřka. Muhammadová dostala šanci jako lucky loser a dvě hodiny hrála s Češkou zcela vyrovnaně. Poslední game při podání soupeřky však Hlaváčková zvládla skvěle a vítěznými údery vybojovala postup.

Druhou výhru dne si Hlaváčková připsala v prvním kole čtyřhry po boku maďarské partnerky Timey Babosové, s níž plní roli nejvýše nasazeného páru. Plíšková rovněž ztratila vedení 1:0 na sety, ale naopak její výkon šel v závěru rapidně dolů. Ve třetí sadě uhrála proti Kontaveitové jediný game.

Tenisový turnaj mužů a žen v Hertogenboschi (tráva):

Muži (dotace 660 375 eur):

Dvouhra - 1. kolo:

Dolgopolov (Ukr.) - Darcis (5-Belg.) 6:2, 7:6 (7:3)

Escobedo (USA) - Jung (Tchaj-wan) 6:4, 6:2

Ženy (dotace 250 000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo: Hlaváčková (ČR) - Muhammadová (USA) 6:3, 3:6, 6:4

Kontaveitová (Est.) - Kristýna Plíšková (8-ČR) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1

Hogenkampová (Niz.) - Minellaová (Luc.) 6:3, 6:3

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy