Sokolský zpravodaj

Hernych s Minářem vyřadili nejlepší deblisty světa

Mnichov - Čeští tenisté Jan Hernych a Ivo Minář se při svém prvním společném startu ve čtyřhře postarali o senzaci. V prvním kole turnaje v Mnichově dnes vyřadili nejlepší pár posledních let a světové jedničky Boba a Mika Bryanovy. Američtí držitelé sedmi grandslamových titulů podlehli české dvojici 6:1, 2:6 a 9:11. Dalšími soupeři českých tenistů budou domácí hráči Michael Kohlmann a Alexander Waske, kteří hrají v soutěži na divokou kartu.

Hernych s Minářem, kteří nikdy žádný turnaj ATP nevyhráli se mohli radovat z nečekaného úspěchu za pouhých 52 minut. Jednatřicetiletá americká dvojčata vypadla v prvním kole poprvé v sezoně. V ní Bryanové hráli už šestkrát ve finále a získali čtyři tituly. Celkem vyhráli společně už 53 turnajů.