Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2013

Heninová se k tenisu vrátila vítězstvím

Brisbane/Čennaí - Bývalá první tenistka světa Justine Heninová se po více než roce a půl vrátila na kurty vítězstvím. Sedmadvacetiletá Belgičanka v úvodním kole v Brisbane porazila turnajovou dvojku Naďu Petrovovou dvakrát 7:5. Úspěšný vstup do nové sezony má za sebou také Lucie Šafářová, která v prvním kole zdolala Němku Annu-Lenu Grönefeldovou 6:7, 6:4 a 6:1. Další soupeřkou české tenistky bude šestá nasazená Kanaďanka Aleksandra Wozniaková. Obhájce titulu a druhý nasazený Štěpánek si poradil s domácím Johnem Millmanem, za 70 minut ho porazil 6:4 a 6:0. Ve druhém kole česká jednička nastoupí proti vítězi zápasu mezi Australanem Bernardem Tomicem a Ukrajincem Oleksandrem Dolgopolovem.

Heninová, která v Brisbane startuje díky divoké kartě, se na turnaji WTA objevila po dvacetiměsíční pauze. Vítězka sedmi grandslamů původně ukončila kariéru předloni v květnu, loni v září však oznámila návrat.

"Dnes jsem se na kurtu cítila mnohem lépe, než když jsem končila s kariérou," prohlásila Heninová. "Když jsem přišla na kurt, všechno mi přišlo strašně velké: tribuny, fanoušci... Na tohle už nejsem zvyklá," přidala Heninová. "Ale stačily mi tak tři čtyři gamy a všechno bylo dobré. Je však těžké porovnávat moji hru teď a kdysi," uvedla Heninová. "Nicméně na první zápas to bylo velmi dobré. Změnila jsem svoji hru, protože jestli chci ještě několik let hrát, tak musím být agresivnější," dodala.

Po téměř pěti měsících se v Brisbane dočkala prvního vítězství další někdejší světová jednička Ana Ivanovičová. Dvaadvacetiletá Srbka porazila Australanku Jelenu Dokičovou 7:5, 1:6 a 6:3. K výhře jí soupeřka pomohla jedenácti dvojchybami.

Také Hájek zahájil sezonu vítězstvím

Český tenista Jan Hájek postoupil na turnaji v Čennaí do druhého kola. Ve svém prvním utkání v nové sezoně dnes porazil šestého nasazeného Simona Greula z Německa 3:6, 6:2 a 6:4. Šestadvacetiletý Hájek zdolal 59. hráče světa za hodinu a 47 minut. Dalším soupeřem českého daviscupového reprezentanta bude Kolumbijec Santiago Giraldo.

Hájek, kterému patří 103. místo na světě, loni začal sezonu až v únoru. Díky postupu do druhého kola v Čennaí se tak nejspíš dostane do elitní stovky žebříčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy