Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MČR v alpském lyžování

Havlíčková je juniorskou jedničkou a chce co nejvíc hrát mezi dospělými

Finále na US Open v singlu, titul v deblu a teď i post juniorské světové jedničky. Povedené vystoupení Lucie Havlíčkové. Teď už chce hrát co nejvíce mezi dospělými.

Lucie Havlíčková na juniorském US Open
zdroj: AP autor: Mike Lawrence

"Americký výsledek jsem vstřebala. Byl to úspěšný výjezd. Bohužel finále dvouhry (proti Filipínce Alexandře Ealaové) se nepodařilo, jak bych chtěla, ale pořád to byl pozitivní týden," řekla Havlíčková.

Sedmnáctiletá tenistka získala v deblu na US Open třetí letošní triumf z juniorských grandslamů. V červnu vybojovala double na Roland Garros. Přestože jí v žebříčku WTA patří 531. místo, nyní se mezi juniorkami posunula na první pozici.

"Je to pár hodin stará informace, takže to nedokážu popsat. Myslím, že se nic moc nemění. Je ale skvělé být první na světě," uvedla Havlíčková.

"Už před turnajem jsem věděla, že pokud se zadaří, mohlo by to vyjít. Byly však i další faktory. Například hrála Sofia Costoulasová, která kdyby vyhrála, byla by přede mnou. Až do konce nebylo jisté, jak se to poskládá," řekla Havlíčková.

Je nám líto, video expirovalo.
Swiateková vyhrála US Open, Havlíčková prohrála finále juniorského singlu

Havlíčková se představí na turnaji v Ostravě

Po úspěšných výkonech dostala hráčka TK Sparta Praha divokou kartu do kvalifikace na ostravský turnaj WTA Agel Open. Ten se uskuteční od 3. do 9. října. "Je to pro mě skvělá informace a moc všem děkuji. Ostrava bude prvním turnajem po návratu z Ameriky. Poté mám naplánované šedesátky nebo pětadvacítky dospělých turnajů na betonu," nastínila.

Do budoucna by si přála hrát co nejvíc soutěží mezi dospělými. Rovněž se chce posunout do konce roku v žebříčku WTA. "Myslím, že abych se dostala na Australian Open, musela bych se v (dospělém) žebříčku ještě hodně posunout. Ten totiž ještě není tak růžový jako ten juniorský. Na grandslamovou kvaldu si budu muset počkat, snad to ale dříve nebo později vyjde," usmála se.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články