Následuje
Olympijský magazín

Halepová je krok od návratu na tenisový trůn, radost jí může zkazit česká hráčka

Simonu Halepovou dělí na turnaji v Miami jedna výhra od návratu do čela světového žebříčku. Druhá nasazená hráčka porazila ve čtvrtfinále 6:4, 7:5 Číňanku Wang Čchiang a po úterním vyřazení Petry Kvitové jí k posunu na první místo pořadí WTA stačí postup do finále. Teď Rumunka narazí na soupeřku z Česka. Střetne se totiž s vítězkou duelu mezi Karolínou Plíškovou a Markétou Vondroušovou.

Simona Halepová
zdroj: ČTK/AP/Paul Chiasson

Sedmadvacetiletá Halepová předvedla velký obrat ve druhém setu, v němž prohrávala už 1:5. Rumunská favoritka odvrátila tři setboly a sama proměnila první mečbol po 89 minutách hry.

"Pokud budu předvádět svůj nejlepší tenis, budu mít velkou šanci stát se zase světovou jedničkou. Teď na to ale nemyslím, chci jen najít svůj rytmus a hrát, co nejlépe to půjde," řekla Halepová.

Plíšková si v Miami poradila s Vondroušovou

Rodačka z Constanty byla v čele žebříčku 64 týdnů do letošního ledna, kdy ji po vítězství ve finále Australian Open nad Kvitovou sesadila Naomi Ósakaová. Japonka dala v Miami svým konkurentkám šanci vyřazením už ve 3. kole, a protože na potřebný postup do finále nedosáhla ani aktuální světová dvojka Kvitová, je Halepová krok od návratu na trůn.

Pojedenácté v kariéře postoupil do čtvrtfinále v Miami slavný Švýcar Roger Federer. Trojnásobný vítěz turnaje v utkání 4. kola, jež se kvůli dešti nestihlo odehrát v úterý, porazil hladce za 62 minut 6:4, 6:2 Rusa Daniila Medveděva. O semifinále se turnajová čtyřka utká s Jihoafričanem Kevinem Andersonem.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy