Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Görgesová dotáhla tažení na "malém Turnaji mistryň" až k titulu Elite Trophy

Sedmá nasazená Němka Julia Görgesová dokráčela na turnaji Elite Trophy v čínské Ču-chaji až k triumfu. Ve finále si poradila s Američankou CoCo Vandewegheovou 7:5 a 6:1. Navázala tak na titul z Moskvy před dvěma týdny.

Julia Görgesová
zdroj: ČTK/AP autor: Pavel Golovkin

Devětadvacetiletá Němka na "malém Turnaji mistryň" pro dvanáct hráček v žebříčku, které se nedostaly mezi osmičlennou elitu do Singapuru, neztratila ani set. Její výkony potěšily i slavnou krajanku Steffi Grafovou, která byla patronkou turnaje a předala jí vítěznou trofej.

"O lepším závěru roku se mi ani nesnilo. Dva tituly za dva týdny... Už se těším na příští sezonu," přiznala Görgesová poté, co vyhrála devátý zápas v řadě. Právě díky úspěchu na moskevském Kremlin Cupu se jako poslední kvalifikovala na Elite Trophy. Musela kvůli tomu narychlo zrušit dovolenou v Dubaji.

Proti světové dvanáctce sice Görgesová začala ztraceným servisem a prohrávala už 0:3 a 2:5, ale od té doby na kurtu dominovala a Vandewegheovou zlomila. Ta se už ve zbytku finále vzmohla na jediný game.

Ve světovém žebříčku se Görgesová posune z 18. místa na čtrnácté a vytvoří si nové maximum. Před dvěma týdny v Moskvě přitom slavila třetí titul v kariéře po dlouhých šesti a půl letech. S trofejí si z Ču-chaje odvezla i prémii 635 000 dolarů. Vandewegheová bude navzdory porážce v pondělním novém pořadí WTA poprvé v elitní desítce.

Tenisový turnaj Elite Trophy v Ču-chaji v Číně:

Dvouhra - finále: Görgesová (7-Něm.) - Vandewegheová (2-USA) 7:5, 6:1.

Čtyřhra - finále: Tuan Jing-Jing, Chan Sin-jün (6-Čína) - Lu Ťing-Ťing, Čang Šuaj (4-Čína) 6:2, 6:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy