Následuje
ČEZ City Cross Sprint Ostrava 2020

Žádná krize. Strýcová po osmi porážkách našla recept v "ošklivém" tenise

Po osmi porážkách v řadě mohla Barbora Strýcová konečně slavit vítězství. Na antuce jí letos ne a ne přát štěstí. Až to přišlo na nejdůležitějším turnaji, na French Open v Paříži. A to přitom první set s Japonkou Kurumi Naraovou prohrála jasně 1:6. Musela rychle změnit přístup, začít hrát "ošklivě". Trpělivost druhé kolo přinesla, další dvě sady vyhrála 6:3 a 6:4 a teď narazí na Rusku Jekatěrinu Makaravovou.

Barbora Strýcová
zdroj: ČTK/ABACA

První set Strýcové vůbec nevyšel. "Bylo mi tak, že musím rychle něco změnit. Začala jsem hrát tenis, který není na koukání moc hezký. Ale tím jsem ten zápas vyhrála," prohlásila spokojená česká hráčka po utkání.

V poslední hře duelu se soustředila hlavně na servis. Po velmi dlouhé odmlce se pak mohla radovat z vítězství. Strýcové spadl velký kámen ze srdce. "Proměněný mečbol? Ještě tomu nemůžu věřit. Byla jsem plná emocí, chtění, abych zápas vyhrála. Teď to tady mám a jsem za to moc ráda," řekla s úlevou.

Strýcová předtím naposledy zvítězila v únoru v Dauhá. Od té doby nic. Přesto se necítila být herně na dně. "Vůbec bych to nepovažovala za krizi. Byly to porážky, které se můžou stát. Poslední tři čtyři zápasy byly dobré zápasy, hrála jsem dobrý tenis. Jen musím čekat a být trpělivá, než to přijde," zdůraznila po úspěšném prvním kole na pařížských dvorcích.

Maximem šestadvacáté nasazené Strýcové na Roland Garros je postup do třetího kola v roce 2016, vloni vypadla ve druhém kole. Ani tentokráte to nebude nic lehkého. S Makarovovou se utká letos podruhé po vítězství ve druhém kole turnaje v Sydney. Celkem má s ruskou soupeřkou bilanci čtyř výher a tří porážek.

"Bude to hrozně těžký zápas. Teď si budu užívat pocitu, že jsem vyhrála první kolo. Něco s trenérem skumštujeme a budu se to snažit vypižlat," dodala s úsměvem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy