Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Začínají o mně vědět, říká po grandslamové premiéře Vondroušová

Paříž - Sedmnáctiletá vycházející hvězda Markéta Vondroušová prožívá senzační první část sezony. Vyhrála tři turnaje ITF, pak premiérově v Bielu akci WTA, nyní se na Roland Garros dostala suverénně z kvalifikace a zvládla i první kolo. Po premiéře na turnaji velké čtyřky se už těší na start na trávě ve Wimbledonu.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

"Zvykám si na atmosféru a všechny hráčky. Před rokem jsem se na ně koukala v televizi a říkala si, že by bylo skvělé se do hlavní soutěže dostat. A teď s nimi hraju," říkala nadšeně Vondroušová, byť prohru ve 2. kole obrečela. "V Bielu mě ještě nikdo neznal, ale teďka už se bavíme, zdravíme a začínají o mně vědět."

Po účasti ve druhém kole French Open se nejspíš poprvé posune do světové osmdesátky. "Doufám, že se to ještě nezastaví. Do konce roku neobhajuju žádné body, takže to může jít jenom nahoru," usmála se Vondroušová.

Grandslam plný změn

Nový pro ni byl rozvrh zápasů na grandslamu. Na rozdíl od menších turnajů se vždy jeden den hraje a další den je volno. "Je to divný, jsem tady deset dnů a hrála jsem pět zápasů. V Bielu jsem měla den a pak hrála pořád až do finále. Zvykám si na to a určitě to je dobrý, protože si odpočineme," řekla hráčka ze Sokolova.

Je nám líto, video expirovalo.
Černý den českých tenistů. NA FO končí Vondroušová, Berdych i Strýcová

Ve srovnání s jinými akcemi se tenistky na grandslamech navzájem méně stýkají. "Jak je to tady veliký, tak se lidi nepotkávají ani v šatně. Každý trénuje nebo hraje. Ani se mezi sebou nikdo moc nebaví," zjistila, že si přední hráčky hlídají svůj klid.

Krátký oddych

Za pět měsíců odehrála letos Vondroušová už skoro 60 zápasů. Přiznala, že ve druhém kole French Open už cítila, že má levačku unavenou. "Určitě musím trošku zvolnit, abych to vydržela," řekla svěřenkyně Jiřího Hřebce a Zdeňka Kubíka.

Z Francie odjede na chvilku domů a začne se přeorientovávat na trávu. Za deset dnů je přihlášená na turnaj v Hertogenboschi. "Pro mě je tráva dobrá. Hraju docela rychle a asi mi sedí. I na ní se umím hýbat a sklouznu se," řekla Vondroušová.

Wimbledon bez kvalifikace? Úleva

Díky posunu do světové stovky se stihla dostat pro letošní rok přímo do hlavní soutěže Wimbledonu. Vyhne se tak kvalifikaci v Roehamptonu. "Jsou to ušetřené tři zápasy. Kvalda je těžká a ještě když tam teď bude Šarapka. Je to úleva," připomněla, že se v kvalifikaci objeví Ruska Maria Šarapovová, vítězka Wimbledonu 2004.

Konkrétní cíl pro Wimbledon si stanoví až podle soupeřky v 1. kole. "Můžu chytit někoho hratelného nebo nasazeného, ale dá se hrát s každým," řekla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy