Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Velká pardubická 2024

Vždycky jsem věřila, že mám schopnost to dokázat, uvedla Muchová k postupu do finále

Po největším vítězství v dosavadní kariéře si poplakala štěstím s rodiči. Ještě aby ne, když si v Paříži zahraje finále grandslamu. Karolína Muchová postoupila do souboje o titul na Roland Garros po obratu v tříhodinové bitvě proti Aryně Sabalenkové z Běloruska. Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce v podobný úspěch podle svých slov vždy věřila.

"Ten zápas bych dala určitě do top tří. Možná byl i nejlepší vzhledem k tomu, jak se vyvíjel a jak se nakonec otočil. Asi ano, díky tomu, že mě posouvá do finále, je to asi má nejlepší výhra," přemítala Muchová. Když se zamyslela, jak jí zní oslovení grandslamová finalistka, usmála se. "Je to super. Nevím, co by mi teď znělo v uších lépe."

Semifinále na pařížské antuce s vítězkou Australian Open Sabalenkovou přirovnala k horské dráze. Největší obrat zinscenovala česká tenistka, která v závěrečné sadě zvrátila vývoj ze stavu 2:5. Hned v úvodu odvrátila mečbol a poté získala další čtyři hry včetně dvou brejků.

"Při mečbolu jsem byla na servisu a soustředila se na další bod, abych trefila kvalitní podání. Vyšlo to. Nenakládala jsem si na sebe tlak, brala jsem to jako každý jiný bod. Obecně jsem se ale mohla v utkání spolehnout na servis. V klíčových chvílích mě podržel," líčila Muchová.

Postupem času získávala zpátky jistotu. "Věděla jsem, že je to pořád jen o jeden brejk. Už v předešlé hře jsem na její servis vedla 30:0, ale nevzala jsem to na sebe a nechala ji hrát. Řekla jsem si, že už to tak nenechám a nebudu čekat na chybu. Ten gem na 4:5 asi rozhodl. Dobře jsem zareturnovala a cítila jsem, že znervózněla. Sem tam mi pomohla nějakou chybou a já toho dokázala využít," popsala Muchová.

Do utkání šla s taktikou měnit často styl hry a rozhodit vyhlášenou "ranařku" v její útočné hře. Udržela také neporazitelnost proti hráčkám z top 3 světového žebříčku – vyhrála všech pět zápasů. "O tom jsem nevěděla. Možná je to mou hrou, bojovným duchem a zkrátka vším dohromady. Byla to obrovská bitva, dala jsem do ní všechno. Vyplatilo se to."

V pauzách také vnímala kapelu v hledišti, která hrála známé hity jako We will rock you od skupiny Queen nebo hudbu ze Star Wars. "Některé písničky jsem si s nimi i zpívala. Třeba Bella Ciao. Bylo to vtipné a za mě úplně super," ocenila. V závěru ji už chytaly křeče. "Jsem trochu unavená. Doufám, že budu dál ready," doplnila.

Na slzy došlo až mimo kurt

Bezprostředně po vítězství se v ní míchaly emoce. Chvíli netušila, že se jí obrat skutečně povedl. "Bylo to rychlé. Byla jsem strašně ráda a měla jsem i na krajíčku. Už se mi to tam chtělo pustit, ale vydržela jsem to, až jsem zmizela z kurtu. Muselo to jít ven. Často jsem koukala na různá finále a jsem ráda, že tam teď budu já. Vždycky jsem věřila, že mám schopnost to dokázat," řekla hráčka 1. ČLTK Praha, která by se měla posunout po turnaji minimálně na 16. místo světového žebříčku. Nyní je třiačtyřicátá.

Po utkání obdržela spoustu gratulací a potkala se s rodiči, kteří jí fandili z tribuny. "Mobil mám k explodování. Zatím ho radši neotvírám a nevím, jestli to vůbec udělám. S rodiči jsem se viděla hned po zápase. Myslím, že jsme si všichni trochu pobrečeli, bylo to emotivní. Jsou strašně pyšní a nemůže to být lepší," řekla Muchová.

V sobotním finále ji čeká světová jednička a úřadující šampionka Polka Iga Šwiateková. S trojnásobnou grandslamovou šampionkou se utkala jen před čtyřmi lety v Praze, kdy ji porazila 4:6, 6:1, 6:4.

"To ale Iga tehdy hrála kvalifikace a teď už je to nějakou dobou světová jednička. Je to neporovnatelné a určitě si nemyslím, že tam půjdu s nějakou výhodou. Ona bude favoritka, ale my si s týmem zase sedneme a budeme hledat mezírky v její hře. Abych vyhrála grandslam, budu muset ukázat perfektní zápas a ukázat to nejlepší, co v sobě mám," dodala Muchová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články