Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Strojový výkon semlel i Sevastovovou. Nedala jsem jí moc šancí, ví Vondroušová

Do grandslamového čtvrtfinále postoupila na styl ostřílené tenistky, přitom je Markétě Vondroušové teprve devatenáct let. V osmifinále French Open povolila Lotyšce Anastasiji Sevastovové pouhé dva gemy a první účast mezi nejlepší osmičkou na grandslamu korunovala ještě kanárem ve druhém setu.

Česká tenistka Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK/AP autor: Christophe Ena

"Odehrála jsem super zápas. Je to strašně těžká soupeřka, ale nedala jsem jí moc šancí se chytit," řekla stručně a výstižně.

Už ve druhé hře světovou dvanáctku brejkla a i když v páté hře přišla o servis, celou sadu v poklidu ovládla 6:2. Rodačku ze Sokolova nerozhodily ani odřené prsty po pádu na antuku. "Trochu se mi to strhlo jako do masa, ale v pohodě. Lékaři mně ruku zalepovali, ale já s tím nemůžu hrát, tak jsem si to pak sundala. Trochu mně prsty lepily, ale jinak dobrý," smála se.

Na Sevastovové byla patrná frustrace, která jí doháněla místy téměř k slzám. "Myslím si, že jí vadil můj lift do bekhendu. Poté už nevěděla vůbec, co má dělat. Hrála i kraťasy z nesmyslných pozic. Bylo vidět, že na forhend si věří mnohem víc, ale moc jsem ji k němu nepustila," hlásila Vondroušová.

Sebevědomý výkon dovedl český talent za pouhých 59 minut mezi nejlepší osmičku. "Kdyby mi tohle řekl někdo před turnajem, byla bych nadšená. Jde o mé první čtvrtfinále, takže si to užívám. A zrovna v Paříži, kde jsem hrála i svůj první juniorský grandslam," rozplývala se 38. hráčka žebříčku.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušová: Soupeřce jsem nedala moc šancí se chytit

Maky je talent a přírodňačka, popisuje kamarádku Strýcová

Gratulaci dostala i od deblové kolegyně z Australian Open Barbory Strýcové, která tentokrát s Tchaj-wankou Sie Šu-wej vypadla ve třetím kole na French Open. "'Maky' znám na kurtě i mimo něj, celkem si rozumíme. Je náš největší talent. Má oko na hru, vidí to. Je přírodňačka, říkat jí třeba něco k technice není vůbec třeba. Má své údery tak pěkně od přírody založený. Zdá se mi, že je už ve svém věku taková vyzrálá hráčka," povídala Strýcová.

Sama se přesvědčila, do jaké pohody se Vondroušová na jaře dostala. Prohrála s ní v Miami, v Istanbulu i v Římě. "Jí je hrozně těžký zabít balón. Výborně vykrývá kurt a vidí, kam balóny jdou. Ví, kdy má zaútočit a kdy přejít z defenzivy do ofenzivy. Je proti ní fakt těžký udělat vítězný míč," popisovala Strýcová.

Loňská osmifinalistka US Open Vondroušová už se svým koučem Janem Hernychem vymýšlí taktiku na nepříjemnou soupeřku, Chorvatku Petru Martičovou, která vyřadila nasazenou dvojku Karolínu Plíškovou. "Na antuce hraje super. Porazila hladce i Káju. Určitě je to skvělá hráčka, ale trenér už pár zápasů s ní viděl. Pobavíme se o ní," ujistila Vondroušová.

Sama moc dobře ví, že pokud do čtvrtfinále nastoupí se stejnou vervou, jako do každého z  dosavadních utkání, má šanci zlomit nepříznivou sérii s Chorvatkou 0:4. Vždyť na Roland Garros neztratila zatím ani set.

"Může se stát cokoliv. Chci to určitě zlomit. Do každého zápasu jdu, že ho chci vyhrát, tlak si nepřipouštím," dodala se zdravým sebevědomím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy