Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FK Jablonec - FC Slovan Liberec

Šílená jízda Kvitové: 11 zápasů během 12 dnů. Z Říma se odhlásila, vyhlíží Roland Garros

S jedenácti výhrami na antuce v řadě bude Petra Kvitová patřit k favoritkám Roland Garros. Z triumfů v Praze a na velkém turnaji v Madridu má radost, ale uvědomuje si, že grandslam je ještě náročnější. "To je bláznivé," smála se myšlence, že by mohla Roland Garros vyhrát. Nyní si potřebuje především odpočinout, na což bude mít čtrnáct dnů. Z nadcházejícího turnaje v Římě se odhlásila. "Jsem vyčerpaná. Musela jsem," řekla Kvitová, která odehrála jedenáct zápasů během dvanácti dnů.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Christophe Ena

Do Paříže vyrazí Kvitová podesáté, nejlépe si tam vedla před šesti lety, kdy prohrála až v semifinále. "Můžu hrát dobře, ale jsou tam jiné míče, jiné podmínky," poukázala na fakt, že v Madridu se hraje rychlými míči ve vyšší nadmořské výšce, což vyhovuje jejímu stylu. I proto se zde radovala z triumfu jako jediná už třikrát.

"Zkusím hrát co nejlépe, lépe než posledně," zmínila loňské druhé kolo v Paříži. Před rokem ale bylo French Open jejím prvním turnajem po vážném zranění levé ruky a operaci všech prstů a nervů.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka se chce vyhnout tlaku. "Pak nehraju uvolněně a jsem zatažená," říkala po vítězství v Praze. Po triumfu v Madridu dodala: "Na antuce jsou možná lepší hráčky. Uvidíme."

Petra Kvitová se raduje z vítězství
zdroj: ČTK/Lebeda Pavel

Sobotní finále v Madridu trvalo bez osmi minut tři hodiny. Kvitová zápas dohrávala na pokraji sil, ale Nizozemku Kiki Bertensovou porazila 7:6, 4:6 a 6:3. "Ani nevím, kde jsem energii vzala. Asi díky tomu, že to bylo finále. Vymačkala jsem ze sebe všechno, co jsem v sobě ještě měla," uvedla.

O pauzách mezi gamy ujídala banán, aby se posílila. Trenérovi Jiřímu Vaňkovi v průběhu třetí sady říkala, že zkolabuje. "Každý míč byl velmi důležitý a já měla po každém pocit, že další výměnu už nedám. Ale připravila jsem se na úder, snažila se trefit return, hrála výměnu, podávala, všechno...," líčila Kvitová.

Za stavu 5:3 šla podávat na vítězství a soupeřce nepovolila ani jeden fiftýn. "To byl skvělý game, asi nejlepší v utkání. To jsem byla ráda," řekla.

Osmadvacetiletá hráčka znovu potvrdila, že finálové zápasy jsou její doménou. Z 31 zápasů o titul prohrála jen sedm. Letos uspěla ve všech čtyřech. "Motivací je trofej, o kterou bojujeme celý týden. A ve finále narazíte na kvalitní soupeřku a já chci ze sebe dostat to nejlepší," uvedla Kvitová.

Večer po utkání dlouho nemohla usnout. "Byla jsem hrozně vyčerpaná a moc jsem toho nenaspala. Únava je veliká," řekla v nahrávce pro česká média. "Jsem ráda, že chodím, ale pocit euforie a vítězství je nadevše."

A teď? Vytoužené volno. Ale jen chvilku

Po mečbolu se ani nedokázala pořádně radovat. Už před finále se těšila na jeho konec. "Pak jsem cítila úlevu, že už je fakt po všem. A cítila jsem štěstí, jak jsem zápas vybojovala, protože byl fyzicky i emočně náročný a sáhla jsem si na dno. Byla to úleva a zároveň strašně hezký vnitřní pocit, že jsem to dokázala."

Poslední dva zápasy odehrála se zavázaným pravým stehenním svalem. "Sval je namožený, hrála jsem i pod prášky a jsem ráda, že jsem to zvládla," uvedla.

Do Říma letět musí, aby si splnila povinnost a řádně se odhlásila. Pak si dá volno. "Tělo to potřebuje, abych mohla nastoupit na kurt, do posilovny a připravit se na French Open. Kdy to bude, to záleží na mém stavu," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Kvitová potřetí ovládla turnaj na madridské antuce
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy