Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Prohrané finále je hořké a zároveň motivující. Bylo to strašně blízko, řekla Muchová

Po prohraném finále Roland Garros se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou měla Karolína Muchová lehce hořké pocity. Cítila, že první grandslamová trofej byla blízko. Životní tažení na pařížské antuce jí ale dodalo novou motivaci, stejně jako ji potěšila slova legendární Chris Evertové z USA po utkání. Na zdravotní potíže, které měla během turnaje, se vymlouvat nechtěla.

"Teď je to trochu hořké, protože to byl velmi těžký zápas. Ale to, že se mohu nazývat grandslamovou finalistkou, je celkově úžasný úspěch. Je to také velká motivace, abych na sobě dál pracovala a měla šanci hrát o velké trofeje znovu," řekla Muchová.

Vstup do utkání hodnotila šestadvacetiletá rodačka z Olomouce jako pomalý. Postupně se ale snažila střídat rytmus hry a dostat rozjetou favoritku z tempa. To se jí povedlo a duel vyrovnala. "Ve třetím setu nebyl rozdíl tak velký. Obě jsme měly šance, jen já jsem je nevyužila tak dobře jako ona," líčila Muchová, která vedla 2:0 a 4:3 s brejkem.

Myšlenky na triumf tou dobou neměla. "Ne, to ne. Soustředila jsem se na dobrý servis, abych si pomohla k rychlým bodům, ale nešlo to tak, jak jsem si plánovala. Iga odehrála na returnu neskutečné gemy. Nekazila a nedala mi lehký bod," podotkla česká tenistka.

"Jsem smutná, protože to bylo strašně blízko. Cítila jsem, že je to fakt kousíček. Byl to můj největší zápas a já koncovku nezvládla. Ale když se na to kouknu z větší dálky, je to skvělý výsledek," konstatovala hráčka, která se posune ve světovém žebříčku ze 43. na 16. místo.

Po utkání se při ceremoniálu a potlesku fanoušků neubránila slzám. Dočkala se také gratulace od osmnáctinásobné grandslamové šampionky ve dvouhře Evertové. "Řekla mi opravdu milá slova. Ani je nebudu říkat, protože nevím, jestli by si to přála. Nechám si je pro sebe. Musím ale říct, že po těch dvou náročných týdnech jsem celkem vyčerpaná. A když vám všichni tleskají, bylo to hodně emotivní," pokračovala Muchová.

Podpora rodičů v hledišti a zdravotní potíže

Vystoupení na Roland Garros si užila o to více, že ji po celou dobu podporovali z hlediště i rodiče. Těm původně zařizovala letenky tak, aby stihli utkání 1. kola s Řekyní Mariou Sakkariovou. Jejich pobyt v Paříž se ale příjemně protáhl. "Jsem strašně ráda, že to se mnou zažili a podporovali. Určitě na tom něco je, že tu byli a dařilo se mi. Je to super."

Na kurtu fanouškům slíbila, že se vrátí ještě silnější. Totéž zopakovala i mezi novináři. "Určitě to tak cítím. Finále a celkově dva týdny mě dost motivují a ukázaly mi, že můžu hrát s těmi nejlepšími. Už v semifinále jsem odehrála skvělý zápas a ve finále jsem byla blízko vítězství proti světové jedničce, která je na antuce nejlepší. Nebylo to klišé. Jsem připravená se pustit zase do práce a makat, abych tyhle výsledky zopakovala," ujistila.

Přestože během turnaje měla potíže s nachlazením a v semifinále ji braly křeče, nechtěla se ke zdravotním omezením vracet. "Nerada se lituji a vymlouvám na tyhle věci. Je pravda, že jsem přijela na turnaj trochu nemocná. Poté mě to malinko skolilo, ale vždy jsem zvládla odehrát zápasy poměrně dobře. Věděla jsem, že musím hrát rychlejší tenis, protože jsem měla potíže s dýcháním, jak mi to leželo na průduškách. Nerada ale tyhle věci rozebírám, protože se mi přece jen podařilo dojít tak daleko. Klidně bych byla takhle nemocná každý turnaj," prohlásila s úsměvem.

Výkony na antuce, která není jejím oblíbeným povrchem, ji navnadily před travnatou částí sezony, která bude vrcholit od 3. července ve Wimbledonu. "Na trávu a rychlé povrchy se těším, mám je určitě radši. Ale je hezké vědět, že umím hrát dobře i na antuce." 

Další program probere s trenérem Emilem Miškem. Po náročném Roland Garros si chce odpočinout. "Plánem bylo hrát příští týden turnaj v Nizozemsku, ale ten hrát nebudu. Poté mám přihlášený Berlín, ale těžko říct, jestli ho zvládnu, nebo požádám o kartu do Eastbourne, abych si před Wimbledonem zahrála aspoň jeden turnaj. Je i možnost, že nebudu hrát žádný turnaj a budu se soustředit jen na Wimbledon," dodala Muchová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články