Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Prohrála jsem vyhraný zápas, štvalo Muchovou, která cítila šanci na velký úspěch

Špatně se jí hledala slova a nebylo jí příliš do řeči. Na Karolíně Muchové šlo vidět, jak ji prohra ve druhém kole grandslamového Roland Garros štve. Česká tenistka litovala, že si sama pokazila dobře rozehraný zápas s Rumunkou Irinou-Camelií Beguovou, který nakonec prohrála ve třech setech. Cítila, že mohla dojít v Paříži daleko.

Karolína Muchová
zdroj: ČTK/ZUMA/AFP7

V prvním setu ztratila finalistka turnaje v Praze jen jednu hru, ale pak se začala karta obracet. "Začala jsem dobře, soupeřka vlastně neměla šanci, když to tak řeknu. Potom jsem se nějak nechala uspat, jak kdybych nebyla na tom kurtu. Prohrála jsem vyhraný zápas, prakticky. O fous to nakonec bylo v tom posledním setu, ale mělo to být ve dvou," litovala po prohře 6:1, 3:6 a 4:6.

Poté, co v prvním kole vyřadila světovou sedmnáctku Anett Kontaveitovou z Estonska, měla cestu pavoukem pootevřenou. Její přemožitelka Beguová bude hrát o osmifinále s vycházející americkou hvězdičkou Amandou Anisimovovou, která porazila turnajovou jedenáctku Arynu Sabalenkovou. "Myslím, že jsem tady v Paříži mohla dojít daleko, ale už je to minulost," poznamenala Muchová.

Na nepovedený zápas bude chtít co nejrychleji zapomenout a začne se chystat na trávu. "Příští sobotu už hraju kvalifikaci v Hertogenboschi. Nevím, jak se na ten turnaj stihnu připravit, ale aspoň si tam zahraju na té trávě, zatrénuju. Pak budu hrát Mallorcu a Wimbledon," plánovala.

Je nám líto, video expirovalo.
Zklamaná Muchová po vypadnutí z Roland Garros: Prohrála jsem vyhraný zápas

Příliš turnajů ještě na trávě neodehrála, ale jejímu pestrému stylu hry by tento povrch mohl sedět. "Ráda hraju servis volej a to je na trávě super, takže se těším na ty turnaje před sebou," řekla.

Neobává se ani specifického pohybu na zeleném pažitu. "Já tam občas spadnu, ale je to na trávě, takže to není bolestivé. Je to zase trošku jiný pohyb, na který se musím připravit, zvyknout si, udělat nějakou kondici a potom naladit. Ale že bych se bála hýbat na trávě, to ne."

Ve Wimbledonu bude hrát v hlavní soutěži poprvé, loni zde neuspěla v kvalifikaci.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy