Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Pikantní narozeninový duel: Ostapenkovou a Bacsinszkou čeká boj o finále

Paříž - Semifinále French Open mezi Timeou Bacsinszkou a Jelenou Ostapenkovou bude mít pikantní zápletku. Jedna odejde s nepořízenou, druhá oslaví narozeniny postupem do prvního grandslamového finále kariéry. Švýcarské tenistce bude v den zápasu 28 let, její lotyšské soupeřce dvacet. Přímé tenisové přenosy z Paříže vysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Jelena Ostapenková na French Open
zdroj: ČTK/AP

"Bude super oslavit narozky přímo na kurtu," řekla Ostapenková poté, co si ve čtvrtfinále poradila s bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou z Dánska 4:6, 6:2 a 6:2. Stala se tak první "náctiletou" hráčkou od Srbky Any Ivanovičové (2007), která na French Open postoupila do semifinále.

"Její výhoda je, že je výrazně mladší než já. Ale já jsem zase zkušenější," uvedla Bacsinszká po výhře 6:4 a 6:4 nad domácí favoritkou Kristinou Mladenovicovou. Čtvrtfinále zvládla navzdory tomu, že se v noci příliš nevyspala. "Byla jsme hrozně nervózní. Šla jsem do postele zhruba v jedenáct hodin, ale ve čtyři už jsem byla vzhůru. Asi za hodinu jsem sice usnula, ale pak jsem se hrůzou vzbudila ještě před budíkem," uvedla 31. hráčka světového žebříčku.

Timea Bacsinszká
zdroj: ČTK/AP

Prý měla noční můru. "Zdálo se mi, že mám tři ručníky z Roland Garros, které jsem chtěla dát sourozencům. Ale zapomněla jsem je na hotelu. Bylo z toho hrozné drama, protože jsem bez nich nemohla odletět. Vzbudila jsem se celá zpocená a srdce mi bilo jako o závod," přidala Bacsinszká.

Obě tenistky se navíc při cestě za nečekaným úspěchem musely vyrovnat i s náročným počasím. Jejich čtvrtfinálové zápasy totiž byly kvůli dešti hned dvakrát přerušeny. Poprvé asi na tři hodiny, poté ještě asi na dvacet minut. "Bylo to těžké, protože se nám na kurtu vystřídala všechna roční období. Byl tady hurikán, písečná bouře a málem i sněžilo," uvedla Bacsinszká.

Je nám líto, video expirovalo.
Do semifinále FO míří Bacsinszká a Ostapenková
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy