Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nevím, co bych udělala lépe, řekla Vondroušová. Muchová se necítila dobře

Dvě české naděje skončily na antukovém Roland Garros nečekaně hned v prvním kole. Nejprve vypadla ne úplně fit Karolína Muchová a jen zhruba o hodinu a čtvrt později se s pařížským grandslamem rozloučila loňská finalistka Markéta Vondroušová. Ta uznala, že soupeřka byla zkrátka lepší, Muchová zase neměla den. Přímé přenosy z Roland Garros sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Markéta Vondroušová
zdroj: ČTK/AP

Jednadvacetiletá Vondroušová před rokem prohrála na French Open až ve finále, v dnešním chladu ale neuspěla s polským talentem Igou Šwiatekovou. "Podmínky nebyly ideální, ale soupeřka hrála velmi dobře. Nevím ani, co bych udělala v tom zápase lépe. Iga byla prostě lepší."

V nepříjemné zimě měla stejně jako jiné tenistky pocit, že míč tolik nelétá, ale na podmínky neúspěch nesváděla a opakovaně ocenila soupeřku. "Iga mi nenechala prostor, abych se do zápasu vůbec dostala. Většinu toho pozabíjela. Bylo to takové na jednu bránu. Hrála hrozně dobře a já jsem se spíš jen pořád bránila. Myslím, že jí to sedlo," řekla Vondroušová.

Na okruhu WTA se s o dva roky mladší 54. hráčkou světa střetla poprvé. Letos s ní ale hrála v rámci exhibice týmů na Štvanci a na tvrdém povrchu dostala kanára. "Ani jsem to nijak v přípravě na zápas neanalyzovala. Tehdy to bylo trošku jiné. Je prostě dobrá hráčka, hrála extrémně dobře, byla lepší. Nedá se nic dělat."

Antuka a Paříž patří k oblíbeným destinacím Vondroušové. A prohra na tom nic nemění. "Bylo to těžké a uvidíme příští rok," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Vondroušová: Nedostala jsem moc šancí, soupeřce lépe sedly podmínky na kurtu

Vyřazení Muchové po prohře 2:6, 4:6 s Christinou McHaleovou překvapilo, i když ne zase tolik. Muchová si totiž v osmifinále US Open poranila nohu, před Roland Garros na antuce moc netrénovala a k tomu jí poslední dna dny nebylo moc dobře. "Mám unavený tělo, trochu mě bolí hlava, ale nechci se vymlouvat. Nebyl to můj den," uvedla.

Týden po US Open si myslela, že do Paříže ani nepojede. Magnetická rezonance odhalila trhlinku ve stehenním svalu. Bylo ale znát, že na antuce příliš netrénovala. Udělala jednatřicet nevynucených chyb.

"Popravdě jsem toho moc nestihla, bohužel. Chtěli jsme potrénovat víc tady, ale pršelo, hrála jsem hoďku v hale. To byl takový celý trénink," řekla Muchová.

Karolína Muchová
zdroj: ČTK/AP

Ve druhém setu se zdálo, že by mohla zápas otočit. Po brejku a udrženém podání vedla 4:2.

"Ale ani za toho stavu jsem necítila, že bych byla nahoře," přiznala Muchová. To se potvrdilo a po následné ztrátě čtyř gemů v řadě pro ni turnaj skončil.

Smutná z prohry našla Muchová alespoň jedno pozitivum, a to že už nebude muset v Paříži na testy na covid-19. Doma se teď chce dát zdravotně do pořádku a připravit se na ostravský turnaj WTA. "Snad se uskuteční," doufala Muchová.

Je nám líto, video expirovalo.
Muchová: Soupeřka hrála dobrý zápas, já se trápila vlastně ve všem
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy