Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Jeden klub jeden tým

Našel jsem zpátky svoji hru, říká Veselý po úspěšném vstupu do French Open

Paříž - Jiří Veselý hraje od začátku nové sezony s novým typem raket, přesto je podle jeho slov mnohem důležitější, jak si na kurtu věří. Sebevědomí, které si zvýšil po vítězství nad Američanem Sockem v prvním kole French Open, mu pomáhá zahrávat rychlejší a přesnější údery.

Jiří Veselý
zdroj: ČTK/AP autor: Michel Euler

Wilsonky vyměnil za japonského výrobce Srixon, známého z golfu. Po sérii testů a hovorů na dálku našel typ, který mu vyhovuje. "Zkusil jsem asi osm raket. Byli za mnou čtyřikrát a častokrát jsme to řešili přes telefon. Myslím, že už se držím rakety, která mi sedí a bude mě v dalších měsících a letech doprovázet," řekl Veselý.

Testoval intenzivně jednu raketu po druhé a vysvětloval, jak rám upravit. "Poznám relativně brzy, jestli raketa sedí, nebo nesedí a co na ní nesedí," řekl Veselý po výhře v prvním kole French Open nad Jackem Sockem z USA.

Už v Indian Wells hrál s prototypem, který mu vyhovoval. Nyní na Roland Garros má rámy ve správné barvě, ale především ve správné váze i pružnosti. "Moje hra není až tak o vítězných úderech, ale spíš vyťukávám a potřebuji mít kontrolu. A když přidám na agresivitě, tak potřebuji nejen rychlost, ale hlavně přesnost," řekl Veselý.

Při výhře nad světovou patnáctkou Sockem ukázal, že má razanci, a míče posílal k lajnám. "Ale není to až tak v raketě," připomněl Veselý známý fakt, že hráč si musí především věřit. "Je to v hlavě. Našel jsem zpátky svoji hru, víc to liftuji, víc si ty výměny opracovávám. Vytvářím si správné situace a víc si dovoluji," přikývl.

Pochvaloval si rovněž servis. "Podávám daleko přesněji, mám vysoké procento. Z tohoto hlediska jsem našel tu správnou hru," pochvaloval si Veselý. Na kurtu se třiadvacetiletý vítěz jednoho turnaje ATP ve dvouhře v poslední době cítí vyrovnanější. Dokáže věci přebírat s větším nadhledem. "Snažím si volné dny víc naplánovat, abych si vyčistil hlavu a našel víc klidu. Když šance mám, tak dokážu hrát s větším klidem a agresivitou. V tom jsem udělal největší pokrok," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy