Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Macháč i Siniaková v Paříži v deblu postupují, Krejčíková a Bouzková už skončily

Osmifinále grandslamového French Open bude s českou účastí i ve čtyřhře. Tenistky Kateřina Siniaková a Američanka Cori Gauffová porazily českou dvojici Miriam Kolodziejová, Anna Sisková 6:1, 6:2. Mezi posledními šestnácti dvojicemi jsou i Tomáš Macháč s Číňanem Čang Č'-čenem, kteří na pařížské antuce přehráli Nizozemce Robina Haaseho a Botica van de Zandschulpa 7:5, 6:2, a také česká tenistka moldavského původu Anastasia Detiucová.

Tomáš Macháč
zdroj: Reuters/USA TODAY Sports autor: Susan Mullane

Dohrála naopak Barbora Krejčíková s Němkou Laurou Siegemundovou. Turnajové čtyřky nestačily v osmifinále na mexicko-ruskou dvojici Giuliana Olmosová, Alexandra Panovová 3:6, 6:7. Krejčíková měla v pondělí hrát ještě smíšenou čtyřhru s Belgičanem Joranem Vliegenem, ale nenastoupili.

Loňské čtvrtfinále nezopakují Marie Bouzková se Španělkou Sarou Sorribesovou, jež prohrály v dohrávce 2. kola s ukrajinsko-rumunským párem Marta Kosťuková, Elena-Gabriela Ruseová 3:6, 4:6.

Nasazené pětky Siniaková s Gauffovou, které hrají společně na prvním turnaji, se utkají o postup do čtvrtfinále s japonsko-čínským párem Ena Šibaharaová, Wang Sin-jü. Semifinalisté letošního Australian Open Macháč s Čang Č'-čenem narazí na nasazené osmičky Máxima Gonzáleze a Andrese Molteniho z Argentiny.

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros (antuka, dotace 53,5 milionu eur):

Muži:

Čtyřhra – 2. kolo:

Čang Č'-čen, Macháč (Čína/ČR) – Haase, Van de Zandschulp (Niz.) 7:5, 6:2.

Dvouhra – 4. kolo:

De Minaur (11-Austr.) – Medveděv (5-Rus.) 4:6, 6:2, 6:1, 6:3.

Ženy:

Dvouhra – 4. kolo:

Sabalenková (2-Běl.) – Navarrová (22-USA) 6:2, 6:3, Rybakinová (4-Kaz.) – Svitolinová (15-Ukr.) 6:4, 6:3, Paoliniová (12-It.) – Avanesjanová (Rus.) 4:6, 6:0, 6:1, M. Andrejevová (Rus.) - Gračovová (Fr.) 7:5, 6:2.

Čtyřhra – 2. kolo:

Gauffová, Siniaková (5-USA/ČR) – Kolodziejová, Sisková (ČR) 6:1, 6:2, Ruseová, Kosťuková (Rum./Ukr.) – Sorribesová, Bouzková (7-Šp./ČR) 6:3, 6:4, Detiucová, Anšbová (ČR/Rus.) – Kičenoková, Ostapenková (6-Ukr./Lot.) 3:6, 7:6 (7:5), 6:2.

3. kolo:

Panovová, Olmosová (Rus./Mex.) – Krejčíková, Siegemundová (4-ČR/Něm.) 6:3, 7:6 (7:5).

Smíšená čtyřhra – 2. kolo:

Eikeriová, González (Nor./Arg.) - Krejčíková, Vliegen (ČR/Belg.) bez boje.

Junioři:

Dvouhra – 1. kolo: 

Trufelli (Fr.) – Peták (ČR) 6:1, 6:7 (6:8), 6:3.

Čtyřhra – 1. kolo:

Bernet, Stenzer (Švýc./Něm.) – Klimas, Mrva (ČR) 6:2, 7:5.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články