TCL V Repre

Kvitová měla namále, do druhého kola ale prošla i s Šafářovou

Paříž – Suverénně vkročila Petra Kvitová do duelu s Dankou Koviničovou z Černé Hory. První set rychle ovládla poměrem 6:2 a ve druhé sadě vedla už 3:0. Pak ale najednou česká tenistka začala ztrácet a utkání se proměnilo v drama. Nakonec však třetí sadu ovládla 7:5 a může se těšit na 2. kolo. Do druhého kola prošla také loňská finalistka Lucie Šafářová, která si v zápase přerušeném kvůli dešti poradila s Ruskou Vitalií Djačenkovou 6:0 a 6:2.

Kvitová se protrápila k postupu do 2. kola

Úvod zápasu byl jasnou záležitostí Kvitové až do stavu 3:0 pro českou hráčku ve druhé sadě. Koviničová poté dokázala vyrovnat a ve třetí si dokonce vybojovala vedení 5:4. Česká jednička se ale včas zmátořila, sebrala soupeřce dvakrát za sebou podání a odvrátila hrozbu prvního vyřazení v úvodním kole French Open od roku 2010.

"Za stavu 4:2 ve druhém setu jsem ale byla psychicky trochu dole. Soupeřka se zvedla, hrála agresivněji a sama jsem běhala daleko od základní čáry. Bylo to od druhého setu obtížné, ona podávala dobře, zato mně se servis moc nedařil," prohlásila Kvitová.

"Byl to hodně těžký zápas, ale jeho konec už byl z mé strany solidní. Byla to velká bitva. Jsem ráda, že jsem ji vyhrála," doplnila česká tenistka. V dalším kole se Kvitová utká se Su-Wei Hsieh, která porazila Španělku Laru Arruabarrenaovou 7:6 a 6:3. S tchajwanskou hráčkou se semifinalistka Roland Garros z roku 2012 na okruhu WTA potká poprvé.

Šafářová, která před rokem ve finále nestačila na světovou jedničku Serenu Williamsovou, měla cestu za postupem mnohem snazší. První sadu vyhrála za 22 minut, a jedinou komplikací tak pro jedenáctou nasazenou hráčku byla zhruba dvouhodinová pauza, která za stavu 1:0 přerušila druhý set. Její další soupeřkou bude Viktorija Golubicová ze Švýcarska, která si v prvním kole poradila 6:1, 1:6 a 6:2 s Alison Riskeovou z USA.

Z českých reprezentantů se na kurtech měli představit také Karolína Plíšková proti Američance Shelby Rogersové a Adam Pavlásek v duelu grandslamových debutantů proti Robertu Carballesovi ze Španělska. Jejich utkání ale byla kvůli dlouhé pauze přeložena, protože pořadatelé nechali po vynucené pauze odehrát jen rozehraná utkání.

Tenisový grandslamový turnaj French Open (antuka, dotace 32,017 500 eur):

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:
Kyrgios (17-Austr.) - Cecchinato (It.) 7:6 (8:6), 7:6 (8:6), 6:4, Sijsling (Niz.) - Ungur (Rum.) 6:1, 6:2, 7:6 (7:5), Gabašvili (Rus.) - Young (USA) 7:6 (7:1), 6:2, 6:3. Paire (19-Fr.) - Albot (Mold.) 6:2, 4:6, 6:4, 1:6, 6:4, Kuzněcov (Rus.) - Becker (Něm.) 6:2, 6:2, 6:4.

Ženy:

Kvitová (10-ČR) - Koviničová (Č. Hora) 6:2, 4:6, 7:5, Pavljučenkovová (24-Rus.) - Sorribesová (Šp.) 6:2, 6:0, Su-Wei Hsieh (Tchaj-wan) - Arruabarrenaová (Šp.) 7:6 (8:6), 6:3, Golubicová (Švýc.) - Riskeová (USA) 6:2, 1:6, 6:2.