Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Grand Prix USA 2020

Korda junior jde v otcových šlépějích, na Roland Garros už je posledním "Čechem"

Jiří Veselý už na French Open dohrál, přesto v turnajovém pavouku stále zůstává hráč s českými kořeny. Sebastian Korda je synem Petra Kordy, posledního českého vítěze mužské dvouhry na grandslamu, který slavil úspěchy i na Roland Garros, v Paříži ale Korda mladší bojuje v barvách USA.

Je nám líto, video expirovalo.
Sebastian Korda jediným "Čechem" na French Open

Petr Korda hrál finále Roland Garros v roce 1992, o 28 let později se na turnaji představuje mladý Korda – Sebastian. "Finále prohrál s Courierem, myslím. Jsem ten zápas nikdy neviděl, ale vím, že tady měl dobrý results," vzpomíná na otcův úspěch Sebastian, který sice mluví česky, ale občas mu do věty zabloudí anglické slovíčko.

V přípravě na zápas, který znamenal Sabastianovo dosavadní největší vítězství v kariéře, tedy výhru ve 2. kole Roland Garros nad Johnem Isnerem, Sebastianovi pomáhal nejen jeho otec, ale i další český hráč nedávné minulosti, kterého Korda označuje jako svého bratra. "Můj bratr, Radek Štěpánek, mi dal dobrý rady, jak se to říká, taktiku, na jeho servis, co mám dělat, takže to bylo trošinku lehčí," směje se Sebastian.

V cestě za dalším postupem, teď už do osmifinále, mu stojí Španěl Martínez.

Hlavní zprávy