Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
1.FK Příbram - FC Baník Ostrava

Garciaová s Mladenovicovou vyhrály ženskou čtyřhru, raduje se i Rikl

Paříž – Francouzské tenistky Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová zvítězily ve finále ženské čtyřhry na French Open a staly se první francouzskou dvojicí po 45 letech, které se to na dvorcích Rolanda Garrose podařilo. Pátý nasazený pár zdolal ruské šampionky z roku 2013 Jekatěrinu Makarovovou s Jelenou Vesninovou 6:3, 2:6, 6:4.

Caroline Garciaová a Kristina Mladenovicová
zdroj: ČTK autor: imago sportfotodienst

Jediným českým šampionem se letos na Roland Garros stal junior Patrik Rikl. Sedmnáctiletý syn bývalého reprezentanta Davida Rikla, jenž hrál finále čtyřhry už v lednu na Australian Open, triumfoval společně s Izraelcem Jišajem Olielem ve čtyřhře.

Garciaová s Mladenovicovou navázaly na francouzskou dvojici Gail Chanfreauová, Francoise Durrová, která na pařížské antuce kralovala v roce 1970 a o rok později titul obhájila. Z vítězství se na French Open jako poslední Francouzka radovala Mary Pierceová, která vyhrála čtyřhru v roce 2000 se Švýcarkou Martinou Hingisovou.

Dvaadvacetiletá Garciaová a o rok starší Mladenovicová se spolu daly dohromady na začátku sezony hlavně kvůli čtyřhře ve Fed Cupu. V listopadu se ve finále týmové soutěže postaví českým obhájkyním titulu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy