Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Federer i Nadal zametli se soupeři a jsou ve čtvrtfinále Roland Garros

S lehkostí sobě vlastní postoupili Roger Federer a Rafael Nadal do čtvrtfinále Roland Garros. Fenomenální Švýcar porazil ve třech setech i Argentince Leonarda Mayera, konkrétně 6:2, 6:3 a 6:3. Rafael Nadal, rekordman v počtu titulů z francouzské metropole, si totožným výsledkem poradil s dalším Argentincem Juanem Ignaciem Londerem.

Roger Federer na Roland Garros
zdroj: REUTERS autor: Benoit Tessier

Federer, šampion z Paříže z roku 2009, nečelil v utkání s Mayerem ani jednomu brejkbolu a v horkém a větrném počasí ho i počtvrté zdolal. Na kurtu se zdržel jen hodinu a 42 minut. "Bylo to dobré. Šel mi servis, jsem velmi spokojený se svou hrou," řekl Federer.

Zdůraznil, že se nehrály víceméně žádné vyrovnané výměny od základní čáry, vždy měl někdo převahu. V horkém a větrném počasí byly podmínky na opačných stranách dvorce úplně jiné. "Na jedné straně máte hodně větru do zad. Je to, jako kdybyste podával ze stromu, z hory. A naopak na druhé straně máte pocit, jako byste hrál do kopce," popisoval dvacetinásobný grandslamový šampion.

Ve čtvrtfinále se stejně jako před čtyřmi lety, kdy v Paříži naposledy startoval, utká s krajanem Stanem Wawrinkou, s nímž v roce 2015 čtvrtfinálový duel prohrál. Wawrinka poté dokráčel až k titulu.

Wawrinka totiž ve strhující bitvě zdolal světovou šestku Stefana Tsitispase 7:6, 5:7, 6:4, 3:6, 8:6. S řeckým talentem na kurtu Suzanne Lenglenové bojoval pět hodin a devět minut a společně fanouškům nabídli třetí nejdelší zápas na Roland Garros za posledních dvacet let.

Nyní je Federer v pařížském čtvrtfinále podvanácté a celkem si na turnajích "velké čtyřky" vybojoval už 54. start mezi osmičkou nejlepších. V počtu účastí mezi osmičkou nejlepších na grandslamech tak vyrovnal rekord Chris Evertové.

Nadal vyrovnal rekord Graffové a Sánchezové-Vicariové

Španělský obhájce titulu porazil Argentince Londera a čtvrtfinále Roland Garros si zahraje už potřinácté. Vyrovnal tak pařížskou rekordní bilanci Steffi Graffové a Arantxy Sánchezové-Vicariové.

"Je neuvěřitelné, že jsem tu zase ve čtvrtfinále. Tenhle turnaj je pro mne důležitý a naprosto mimořádný," řekl Nadal, jenž má ve sbírce z Roland Garros rekordních jedenáct trofejí.

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros v Paříži (antuka):

Muži: Dvouhra - 4. kolo: Nadal (2-Šp.) - Londero (Arg.) 6:2, 6:3, 6:3, Federer (3-Švýc.) - Mayer (Arg.) 6:2, 6:3, 6:3, Wawrinka (24-Švýc.) - Tsitsipas (6-Řec.) 7:6 (8:6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6.

Ženy: Dvouhra - 4. kolo: Vondroušová (ČR) - Sevastovová (12-Lot.) 6:2, 6:0, Stephensová (7-USA) - Muguruzaová (19-Šp.) 6:4, 6:3, Kontaová (26-Brit.) - Vekičová (23-Chorv.) 6:2, 6:4, Martičová (31-Chorv.) - Kanepiová (Est.) 5:7, 6:2, 6:4.

Čtyřhra - 3. kolo: L. Kičenoková, Ostapenková (Ukr./Lot.) - Strýcová, Sie Šu-wej (3-ČR/Tchaj-wan) 7:5, 6:1.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy